Budowa węzła Karwiny. Prace odbywają się całodobowo i trwać będą do dnia 28 września. Szczegóły w komunikacie. Budowa węzła Karwiny. Prace odbywają się całodobowo i trwać będą do dnia 28 września. Szczegóły w komunikacie.
1077 (677) 2012-11-23 - 2012-11-29

Wiadomości turystyczne

29 listopada 2012 r. w godz. 17.00 - 20.00 w Gdyńskim Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. 3 maja 27/31 w ramach Gdyńskich Warsztatów Podróżniczych Rafał Król opowie o zimowych środkach transportu w terenie.
Na spotkaniu będzie można dowiedzieć się m.in. jak poruszać się zimą, jak przejść bezpiecznie po zamarzniętej rzece czy jeziorze, czym się różnią narty biegowe od Backcountry, a Skitourowe od zjazdowych, kiedy wybrać narty, a kiedy rakiety śnieżne, czy i kiedy korzystać z sanek a kiedy z plecaka, co zrobić, gdy spadnie dużo śniegu, co to są foki, do czego służy Power Kite, czy jazda na „jabłuszkach" to dobry pomysł, czy zimą przydadzą się kije trekkingowe.
Wszystko na podstawie bogatego doświadczenia Rafała, który m.in. dokonał 600-kilometrowego trawersu Grenlandii, pierwszego zimowego trawersu Islandii przez lodowiec Vatnajokull czy ekspedycji do polarnego lasu Lemmenjoki, największego Parku Narodowego Europy.
Warsztaty są bezpłatne, w całości finansowane przez Miasto Gdynia.
Organizatorem warsztatów jest Hufiec ZHP Gdynia.
Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc, należy przesłać maila zawierającego imię i nazwisko na adres:
warsztatypodroznicze@gmail.com, niepóźnej niż do 24 listopada 2012 r. Warunkiem uczestnictwa jest otrzymanie informacji zwrotnej (najpóźniej do poniedziałku 26 listopada).
Strona internetowa: www.gwp.zhp.gdynia.pl.
***
Klub Krajoznawców „BLIZA" O/Morskiego PTTK w Gdyni zaprasza w sobotę 24.11.2012 r. na integracyjną wycieczkę z NKK „TRSOW" z Tczewa na trasie: Dworzec Główny PKP-żółty szlak - cmentarz przy ul. Witomińskiej - Działki Leśne, Bulwar Nadmorski - Klub Turysty im. dr M. Orłowicza w siedzibie O/M PTTK w Gdyni.
Zbiórka o godz. 9.20, ul. Wolności, powrót godz. 15.00 (trasa liczy 8 km). Zdobywamy punkty do odznak turystyki kwalifikowanej: OTP, Turysta Przyrodnik, ROK, OFK i Miłośnik Gdyni.
Członkowie PTTK są ubezpieczeni, pozostali ubezpieczają się we własnym zakresie. 


ikona