1078 (678) 2012-11-30 - 2012-12-06

Klub Filmowy (bez reklam i popcornu)

Klub Filmowy w Gdyni, ul. Waszyngtona 1 zaprasza w dniach 1 - 5 grudnia 2012 r.:
- 1 grudnia o godz. 16.00 - Kajak Jamboree. Video & Photo Show - festiwal filmów i zdjęć o tematyce kajakowej, pokazy filmowe, poczęstunek, ciekawe prezentacje zaproszonych gości i impreza do rana. Bilet wstępu 20 zł;
- w dniach 3 - 5 grudnia o godz. 18.00 i 20.30 - „Mistrz". Reżyseria: Paul Thomas Anderson, występują: Amy Adams, Joaquin Phoenix, Philip, Seymour Hoffman. Dramat, USA, 2012.
„Mistrz" to fascynująca historia spotkania wizjonera, który głosi, że odkrył zagadkę istnienia (Philip Seymour Hoffman) z człowiekiem, który mu uwierzył i zaczął ślepo wypełniać jego polecenia (Joaquin Phoenix). To opowieść o pragnieniu władzy i miłości, o mrokach ludzkiej duszy i o odwiecznej tęsknocie za swoim miejscem na ziemi. Weteran wojenny - Freddie Quell, przez całe życie ucieka - przed prawem, swoją przeszłością, a nawet - dziewczyną, będącą miłością jego życia. Pewnego dnia spotyka jednak i poddaje się urokowi Mistrza - Lancastera Dodda, założyciela i lidera potężnego ruchu duchowego... Film, uznawany przez światową krytykę za najpoważniejszego kandydata do przyszłorocznych Oscarów, to najnowsza produkcja Paula Thomasa Andersona - twórcy „Magnolii" i „Aż poleje się krew", wyróżniona aż trzema statuetkami na MFF w Wenecji. Bilet w cenie 10 zł.
Więcej informacji na stronie internetowej: www.klubfilmowy.pl.  

ikona