1079 (679) 2012-12-07 - 2012-12-20

Medale dla naszych pływaków

W dniach od 23 do 25 listopada 2012 r. odbyły się w Katowicach Mistrzostwa Polski w pływaniu w kategorii Masters.

Przyjechało około 500 zawodników reprezentujących ponad 90 klubów. Gdynia była reprezentowana przez dziesięciu zawodników z klubu „Gdynia Masters". Byli to: Danuta Kowalewska, Hanka Kania, Katarzyna Mazurek Barbara Chomicka, Katarzyna Mysiak, Renata Polańczyk, Danuta Radkowiak, Andrzej Skwarlo, Czesław Mikołajczyk i Piotr Stasiuk. W ciągu trzech dni gdyńscy mastersi wywalczyli 36 medali. Sztafeta z Gdyni w wieku powyżej 240 lat okazała się najlepsza, zdobywając Mistrzostwo Polski i złoty medal.

Z Katowic mastersi przywieźli: 8 złotych, 10 srebrnych i 17 brązowych medali.

Najstarsza zawodniczka Danuta Kowalewska została uhonorowana nagrodą specjalną dla najstarszej polskiej zawodniczki (89 lat). Pani Danuta została dwukrotną Mistrzynią Polski na dystansach 50 m i 100 m stylem klasycznym.

Złote Medale zdobyli również Katarzyna Mysiak, Barbara Chomicka i Andrzej Skwarlo. Należy zaznaczyć, ze organizacja zawodów była na bardzo wysokim poziomie, a bardzo miła atmosfera sprzyjała zdobywaniu dobrych wyników.