1080 (680) 2012-12-21 - 2013-01-03

Kupując bombkę DKMS pomagasz ratować życie

W sobotę, 24 listopada 2012 r., zorganizowano w Centrum Gemini w Gdyni, Dzień Dawcy Szpiku dla chorego na białaczkę Sławka Grześkowiaka - niezwykle barwnej i zasłużonej dla Gdyni osoby, najmłodszego członka komitetu strajkowego w Gdyni w grudniu 1970 r., byłego radnego miasta.

Sobota w Gdyni była jednocześnie świętem dawców szpiku i ich przyjaciół. Jedną z atrakcji było... malowanie bombek, które aktualnie kupić można na stronie: allegro.pl.

Na aukcji wystawionych jest 14 bombek. Wraz z prezydentem Gdyni Wojciechem Szczurkiem do grupy „malarskiej" dołączyli: pieśniarka i aktorka Olena Leonenko, prozaik, dramaturg, scenarzysta i felietonista Janusz Głowacki, znane koszykarki: reprezentantka Polski Joanna Cupryś-Szwichtenberg, Lorin Dixon i Natalia Małaszewska z Centrum Wzgórze Gdynia, olimpijska gimnastyczka Joanna Mitrosz oraz szczypiornistki Katarzyna Duran i Loredana Mateescu z Vistal Łączpol Gdynia, wydawca i autorka licznych książek o Gdyni Małgorzata Sokołowska, żeglarz Marcin Czajkowski, piłkarz Piotr Kuklis z Arka Gdynia, Tomasz Stępień z Arka Rugby Gdynia oraz Peter Plesa z gdyńskiej drużyny futbolu amerykańskiego Seahawks Gdynia, projektanci mody Jola Słoma i Mirek Trymbulak.

Pomysłodawcą warsztatów malowania bombek była Fundacja Bomalihu.

Dochód ze sprzedaży wylicytowanych bombek w całości zostanie przekazany na DKMS Polska. Linki do aukcji: www.dkms.planetshop.pl.