1080 (680) 2012-12-21 - 2013-01-03

Mikołaje na rowerach

 30 grudnia 2012 r. w samo południe z parkingu przy ERGO Arenie ruszy mikołajowa parada rowerowa, która dotrze aż do Gdyni. Finał na placu Grunwaldzkim przy Muszli Koncertowej. 

Rowerowa parada przejedzie ulicami: al. Niepodległości - al. Zwycięstwa - Świętojańską - Armii Krajowej i zatrzyma się przy  Muszli Koncertowej przy Teatrze Muzycznym w Gdyni.
 
 Honorowy patronat nad imprezą „Mikołaje na Rowerach" objęli Prezydent Miasta Gdyni Wojciech Szczurek, Prezydent Sopotu Jacek Karnowski, Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.
 
Mikołaje na Rowerach 2012 to nowa propozycja Rowerowej Gdyni, Gdańskiej Kampanii Rowerowej i Wejherowskiego Towarzystwa Cyklistów, realizowana dzięki hojności BZ WBK i Urzędu Miasta Gdyni.
 
Każdy uczestnik, który pokona wyznaczoną przez organizatorów trasę, zostanie nagrodzony kompletem profesjonalnego oświetlenia rowerowego.
 
Wstęp wolny.
 
Patronat międzynarodowy: Ambasada Królestwa Danii.
Patronat medialny: Trojmiasto.pl.
Partnerzy imprezy: Agencja Rozwoju Gdyni, Mactronic, Grupa Rowerowa Trójmiasto, Kolibki Adventure Park

Mikołaje na rowerach

Organizatorzy zachęcają także do wsparcia akcji „Przekaż rower w dobre ręce". Osoby, które posiadają zbędny jednoślad, mogą oddać go w roczne użytkowanie. Rowery trafią do dziesięciu rowerzystek lub rowerzystów, którzy zgodzą się używać ich na co dzień i opisywać raz w miesiącu swoje historie. Celem akcji jest oswajanie z nowymi przyzwyczajeniami wszystkich mieszkańców Trójmiasta bez względu na wiek, płeć, zawód itp. Darczyńcy i chętni do bycia obdarowanymi proszeni są o wcześniejszy kontakt: kontakt@rowerowagdynia.pl.