1080 (680) 2012-12-21 - 2013-01-03

Wiecha na hospicjum dla dzieci

6 grudnia 2012 r. odbyła się uroczystość zawieszenia wiechy, z okazji mikołajek - choinkowej, na budynku stacjonarnego hospicjum dla dzieci w Gdyni przy ul. Dickmana. W uroczystości wzięli udział: metropolita gdański Sławoj Leszek Głódź, ks. Grzegorz Miloch, dyrektor Hospicjum im. św. Wawrzyńca, prezydent Gdyni Wojciech Szczurek. Obecni byli przyjaciele hospicjum, a także projektanci i wykonawcy.

Pierwsze w regionie i jedno z pierwszych w kraju stacjonarne hospicjum dla dzieci w Gdyni powstaje z myślą o tym, by stworzyć najmłodszym podopiecznym drugi dom, komfortowy i wygodny, w którym znajdą się przyjazne pokoje dla dzieci i ich rodzin, nowoczesny sprzęt rehabilitacyjny, sale zabaw, a nawet kino. Hospicjum to wotum wdzięczności za pontyfikat Jana Pawła II.
Stacjonarne hospicjum dla dzieci to wspólny projekt Stowarzyszenia Hospicjum im. św. Wawrzyńca i gdyńskiego samorządu.

Pomysł zrodził się z inicjatywy Stowarzyszenia, a budowę finansują mieszkańcy Gdyni z 1% podatków przekazywanych na rzecz hospicjum.
Potrzebną kwotę na realizację inwestycji uzyskano dzięki hojnie wspieranej przez gdynian dotychczasowej działalności stowarzyszenia, zaś działkę pod budowę wielkości ponad 3 tys. m² przekazało Miasto. Zakończenie budowy w 2013 roku.