1081 (681) 2013-01-04 - 2013-01-10

Czekoladowa Finka pomoże osobie niepełnosprawnej z Gdyni

Urodziła się zaledwie 10 miesięcy temu, ale już poszła do szkoły, by za rok pomagać innym. To czekoladowa labradorka Finka, która, dzięki funduszom zebranym podczas koncertu charytatywnego stowarzyszenia Lions Club Gdynia, w grudniu 2013 r. zostanie psem asystującym niepełnosprawnego mieszkańca Gdyni. Podczas koncertu poświęconego 50-leciu zespołu The Beatles zebrano ponad 20 tys. zł. Całość zostanie przeznaczona na pomoc osobom potrzebującym i niepełnosprawnym.

Dzięki zebranym funduszom i współpracy z Miastem Gdynia oraz Fundacją DOGiQ zakupiono suczkę Finkę, która obecnie odbywa szkolenie i zostanie psim asystentem wybranej niepełnosprawnej osoby z Gdyni.

To nie pierwszy czworonóg, który dzięki hojności Lions Club Gdynia pomaga innym. W 2011 r. niepełnosprawny student Oskar Langner otrzymał biszkoptową labradorkę               o imieniu Kalla. Zebrana kwota zostanie także przeznaczona na rehabilitację młodego prawnika Kamila, który trzy lata temu jadąc na rowerze uległ wypadkowi drogowemu, a także na wsparcie Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom „Bratek” w Barlinku w budowie Centrum Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Lions Club International to największa na świecie pozarządowa organizacja prospołeczna. Powstała w 1917 r. i zrzesza ponad 1,3 mln członków w 208 krajach. Organizacja wspiera potrzebujących, a jej motto brzmi: „We serve”, czyli „Służymy”.

Lions Club Gdynia został założony                       w 1995 r. m.in. przez Franciszkę Cegielską. W pierwszych latach pomagał m.in. wychowankom Domu Dziecka w Demptowie i Gdyńskiemu Stowarzyszeniu Promocji Zdrowia „Serca-Sercom”. Klub liczy dziś 27 członków - wolontariuszy, a jego siedziba znajduje się w Domku Żeromskiego                    w Orłowie.

Społecznym organizatorem koncertu był Sławomir Kitowski (Lions Club Gdynia).

Koszty związane z imprezą pokryli gdyńscy sponsorzy: OPEC, PEWiK, Chipolbrok, Morska Agencja, MEGA, Port Lotniczy Gdynia-Kosakowo i Hotel Orbis Gdynia. Salę koncertową udostępnił nieodpłatnie Zarząd Morskiego Portu Gdynia.