1083 (683) 2013-01-18 - 2013-01-24

WSAiB zaprasza studentów ze Wschodu

Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu w Gdyni zaprasza studentów ze Wschodu - Rosji, Ukrainy i Białorusi. Specjalnie dla nich uczelnia uruchomiła rosyjskojęzyczną stronę internetową: www.wsaib.pl/ru.
Oferta edukacyjna WSAiB jest przystosowana do potrzeb studentów obcokrajowców nie tylko z krajów UE, ale również z państw Partnerstwa Wschodniego - Rosji, Ukrainy, Białorusi i Gruzji. Kandydaci otrzymują wszelką niezbędną pomoc w załatwieniu formalności związanych z przyjazdem do Polski na studia. Proponowane im są specjalne kursy języka polskiego. Dzięki intensywnej nauce mogą opanować język na poziomie umożliwiającym komunikację.
Studenci rosyjskojęzyczni mają koordynatora, do którego mogą w każdej sprawie zwrócić się o pomoc - w kwestiach związanych z nauką, programem studiów, ale także spraw codziennych: zakwaterowania, ubezpieczenia, znajomości miasta i polskich realiów. Studentom ze Wschodu uczelnia poleca specjalności i kierunki nowoczesne związane z międzynarodowym biznesem, przedsiębiorczością, finansami czy prawem.
W ramach wymiany międzynarodowej w WSAiB im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni kształcą się studenci z Turcji, Portugalii, Hiszpanii, Rumunii, Niemiec, Norwegii i innych krajów europejskich. Pod opieką koordynatora z Akademickiego Biura Karier studenci z zagranicy poznają zasady funkcjonowania przedsiębiorstw i instytucji w Polsce, odbywają wizyty studyjne oraz praktyki zawodowe w międzynarodowych korporacjach.
Kontakt do rosyjskojęzycznego koordynatora: Екатерина Меллер, skype: edu_poland, tel. 48 58 660 74 49, e-mail: k.meller@wsaib.pl.