1083 (683) 2013-01-18 - 2013-01-24

Wystawy

Muzeum Miasta Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego 1:
- do 24 lutego 2013 r. - wystawa „Port gdyński z zbiorach kartograficznych Muzeum Miasta Gdyni";
- do 3 marca 2013 r. wystawa pt. „Henryk Baranowski. Malarstwo".
Wystawy zmienne i stałe można oglądać codziennie poza poniedziałkiem w godzinach od 10.00 do 17.00. Wstęp: od wtorku do czwartku, w soboty i niedziele, bilety w cenie: normalny 7 zł i ulgowy 4 zł, w piątek wstęp wolny. Więcej: www.muzeumgdynia.pl.
***
Miasto Gdynia zaprasza na wystawę „Popatrz czy znasz czy poznajesz?". Wystawa prezentuje historyczne zdjęcia Gdyni pochodzące ze zbiorów Muzeum Miasta Gdyni. Fotografie eksponowane są w Miejskiej Informacji, przy ulicy 10 Lutego 24, do 2 lutego od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 17.00, w sobotę w godz. 9.00 - 15.00.
Rok 2013 to rok jubileuszu Muzeum Miasta Gdyni, które świętuje 30 lat swej działalności. Z tej opakzji zaplanowano szereg przedsięwzięć, w tym cykl wystaw prezentujących zgromadzone przez te lata zbiory. Jedną z nich jest wystawa „Popatrz czy znasz i poznajesz?". Zaprezentowano na niej wybór fotografii, zdjęć, pocztówek obejmujących ostatnie 100 lat Gdyni. Autorzy dokonali wyboru fotografii, które dotychczas rzadko były wykorzystywane bądź też zdjęć pokazujących znane gdyńskie budynki i miejsca ukazane w inny sposób. Można też obejrzeć Gdynię, której już nie ma lub miejsca, które zmieniły się nie do poznania. Wystawę uzupełnia multimedialny pokaz ponad 100 fotografii.
Wybór zdjęć: Anna Spychalska i Jacek Ostapkowicz. Przygotowanie pokazu multimedialnego Grzegorz Skwarliński.
***
Jeszcze tylko do 18 stycznia 2013 r. w Galerii „Ratusz" (na I piętrze UM Gdyni, al. Marsz Piłsudskiego 52/54, w godz. 8.00 - 16.00) można oglądać pokonkursową wystawę Gdańsk Press Photo im. Zbigniewa Kosycarza. Na wystawie zaprezentowano 55 najlepszych zdjęć, w tym zdjęcia osób wyróżnionych i nagrodzonych w konkursie. „Gdańsk Press Photo" jest konkursem dla fotografików z województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego, który corocznie daje szansę na zaprezentowanie swojego dorobku fotoreporterom, a także amatorom związanym z prasą naszego regionu. W jury oceniającym zdjęcia zasiadają znakomite postaci związane z polską i zagraniczną fotografią prasową. W 2012 roku do konkursu przystąpiło 52 fotografików z województw zachodniopomorskiego i pomorskiego, którzy nadesłali ogółem 854 zdjęcia
***
Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do oglądania wystawy obrazów „Moje marzenia" - Zdzisława Karbowiaka. Wystawa prezentuje żaglowce i pejzaż marynistyczny. Swój dorobek artysta prezentuje na licznych wystawach zbiorowych i indywidualnych. Jest stałym uczestnikiem plenerów malarskich lokalnych, krajowych, a także w wymiarze międzynarodowym.
Wystawa prezentowana jest w Miejskiej Bibliotece Publicznej Filii nr 3 ul. Morska 113 do końca stycznia 2013 roku.
***
Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do oglądania wystawy „Nigdy nie rezygnuj z tego, o czym marzysz", która prezentuje prace seniorów uczestniczących w zajęciach Grupy Plastycznej w Klubie Seniora w Gdyni Chyloni, ul. Wawrzyniaka 4. Prace wykonano techniką batika (malowanie gorącym woskiem) oraz akwarelą i farbą olejną.
Wystawę można oglądać do 31 stycznia w Wypożyczalni Centralnej Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Abrahama 60.
***
Centrum Designu Gdynia zaprasza na wystawę „Rzeczy sprawne" pod kuratorstwem prof. Marka Adamczewskiego. Zaprezentowane produkty są zgodne z zasadami projektowania uniwersalnego, czyli stworzone z myślą o wszystkich użytkownikach. Wystawa organizowana w Galerii PPNT (al. Zwycięstwa 96/98) otwarta do 25 stycznia 2013 roku codziennie w godz. 10.00 - 18.00.
***
Galeria Sztuki Współczesnej „Od czasu do czasu..." (ul. Armatorów 31) wraz z Ewą i Zbyszkiem Pilachowskimi zapraszają do oglądania wystawy: „MIKRO Świeszewski Malarstwo i rysunek - Maciej Świeszewski". Prace powstały w ostatnich latach, część z nich była eksponowana podczas wcześniejszych wystaw, większość będzie można zobaczyć po raz pierwszy. Ekspozycja prezentowana do 15 lutego 2013 r. Galeria czynna od wtorku do piątku w godz. 12.00 - 18.00 oraz w soboty od godz. 11.00 do 16.00. Więcej: www.galeriaoddo.pl.
***
Do końca stycznia 2013 roku w Ośrodku Kultury Kaszubsko-Pomorskiej w Gdyni (Filia nr 15 Miejskiej Biblioteki Publicznej) przy al. Marszałka Piłsudskiego 18 w Gdyni można oglądać wystawę fotograficzną „Kaszuby pomiędzy folklorem, a nowoczesnością". Jej autorami są absolwenci Studium Fotograficznego: Karolina Magiera, Karolina Mędrek, Karolina Serkowska i Michał Smuga. Ekspozycja prezentuje kilkadziesiąt fotografii ukazujących różne części regionu. Wystawę można odwiedzać w następujące dni: poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godz. 11.30 - 19.00. Wstęp wolny.
***
W Gdyńskiej Szkole Społecznej przy ul. Kapitańskiej 37 można oglądać wystawę pt. „Różne wcielenia chomika". Prace, których autorem jest Jerzy Podlewski uczeń klasy IIIa szkoły podstawowej, przedstawiają chomiki narysowane interesującą techniką komiksową na dużym płótnie. Obrazy namalowane pisakami japońskimi i kolorowym tuszem. Wystawa jest częścią Galerii Sztuki Szkolnej przy GSS, której opiekunem jest Mirosław Pawlik.
***
Akwarium Galeria Sztuki w Centrum Gemini zaprasza na wystawę malarstwa olejnego Andrzeja Sobieraja pt. „Pejzaże". Wystawa czynna do 31.01.2013 r. codziennie w godz. 9.00 - 23.00.
Andrzej Sobieraj od wielu lat związany jest z Pracownią Plastyczną MW w Gdyni. Tworzy głównie obrazy marynistyczne w technice olejnej. Jego prace zobaczyć możemy w Polsce, Niemczech, Szwecji i Finlandii. Za swoją twórczość otrzymał kilka wyróżnień i odznaczeń, w tym Gloria Artis.

ikona