1083 (683) 2013-01-18 - 2013-01-24

Z Ciapkowa do ludzi

Kontynuujemy rubrykę, dzięki której, mamy nadzieję, kolejne porzucone psy i koty ze schroniska w Ciapkowie znajdą ciepły dom. Ciapkowo prowadzone jest przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt Animals. Mieści się przy ul. Małokackiej 3a w Gdyni - Redłowie, tel. 58 622 25 52. Jest otwarte w godz. 11.00 - 17.00, w weekendy w godz.11.00 -14.00. Psa lub kota może adoptować osoba pełnoletnia, posługująca się dowodem osobistym. Na podstawie dowodu spisywana jest umowa adopcyjna.
Psy są zaszczepione, wydawane z książeczkami zdrowia. Cennik adopcji zwierząt: psy do ½ roku - 60 zł, psy powyżej ½ roku - 80 zł, psy w typie psa rasowego - 150 zł, psy rasowe z rodowodem - 350 zł, psy powyżej 8 lat - 30 zł, koty do ½ roku - 20 zł, koty powyżej ½ roku - 50 zł.

Z Ciapkowa do ludzi - Malinka


Malinka została zaadoptowana jako 3 miesięczny kociak. Po 3 miesiącach została zwrócona. Opiekunowie poczuli się rozczarowani. Chcieli miłego kotka wylegującego się na kanapie. Malinka nie spełniła ich oczekiwań. Nie chce siedzieć na kolankach. Jest zbyt żywiołowa: biega, bawi się, skacze. Tak, zostali uprzedzeni, że małe kocięta rozpiera energia. Liczyli na to, że przesadzamy. Nie przesadzaliśmy. Malinka za karę za to, że lubi biegać, z powrotem trafiła do schroniskowej klatki. Ofiara nieprzemyślanej adopcji, jedna z wielu, nie rozumie co się stało. Przestraszona spogląda przez pręty. Gdzie są ludzie, którzy do niedawna ją karmili? Myślała, że ją kochają. Malinka ma około 6 miesięcy. Pomimo rozpierającej ją energii jest nieśmiałym kotkiem. Potrzebuje trochę czasu, żeby komuś zaufać. Możliwe, że to efekt błędów w socjalizacji kotki popełnionych przez poprzednich opiekunów.