1084 (684) 2013-01-25 - 2013-01-31

Gdynia ma pełnomocnika do spraw rodziny

Beata Szadziul- pełnomocnik prezydenta do spraw rodziny Fot. Dorota NelkeBeata Szadziul została powołana przez prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka na stanowisko pełnomocnika do spraw rodziny. Jej głównym zadaniem będzie koordynacja prac związanych z realizacją programu „Gdynia Rodzinna", przyjętego w ubiegłym roku przez Radę Miasta.
Program stanowi kompendium realizowanej przez Miasto polityki rodzinnej. Oprócz podsumowania dotychczasowych inicjatyw, proponuje nowe działania skierowane do wszystkich rodzin. Jest to projekt otwarty, a więc będzie na bieżąco aktualizowany i uzupełniany. W tym roku najważniejszym zadaniem pani pełnomocnik, sprawującej tę funkcję społecznie, będzie przedstawienie nowych możliwości wspólnego spędzania czasu wolnego przez całe rodziny: rodziców, dzieci, dziadków - międzypokoleniowo, a także opracowanie systemu zniżek zgodnie z zasadą „2+", która pozwoli na zakup biletów rodzinnych. Oferta dotyczyć ma m.in.: gdyńskich muzeów, teatrów, centrum kultury, kin i klubów. Powstanie także pakiet udogodnień zachęcających gdyńskie rodziny do udziału w imprezach sportowych.
Do końca kwietnia uruchomiona zostanie strona internetowa: http://www.gdyniarodzinna.pl/ - na której będzie można znaleźć to, co w zakresie polityki rodzinnej oferuje samorząd, jego jednostki, a także podmioty prywatne. Zamieszczane tam będą również informacje dotyczące systemu wsparcia, edukacji, ochrony zdrowia oraz porady i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.
Jednak już teraz warto zalogować się na stronie, by zdobyć bezpłatny bilet na wielki karnawałowy bal przebierańców pt. „W krainie Królowej Śniegu" (szczegółowa informacja poniżej).
Beata Szadziul - z wykształcenia politolog, od 2010 r. miejska radna, wcześniej przez dwie kadencje wiceprzewodnicząca rady dzielnicy Mały Kack. Współautorka programu „Gdynia Rodzinna", zaangażowana w politykę dotyczącą osób niepełnosprawnych, koordynatorka Młodzieżowej Rady Miasta. To m.in. z jej inicjatywy powstała „psia plaża" nieopodal Kolibek. Prywatnie mama dwóch córek - Zuzanny i Poli, pasjonatka żeglarstwa, uwielbia aktywny styl życia.