1084 (684) 2013-01-25 - 2013-01-31

Muzeum okiem dziecięcego detektywa

Z okazji jubileuszu 30-lecia Muzeum Miasta Gdyni przygotowało specjalne zajęcia edukacyjne przeznaczone dla dzieci klas II-VI szkół podstawowych.
Zajęcia stworzono z myślą o młodszych uczestnikach tak, aby poprzez zabawę rozbudzić ich ciekawość i nauczyć „czytać" wystawy w obiektach kultury takich, jak muzeum, czy galeria.
Każdy mały tropiciel wyruszy na wyprawę po wystawie stałej pt. „Gdynia, urzeczywistnione marzenie o Polsce nad Bałtykiem". Tam na małych detektywów czeka wiele ciekawych zagadek i zadań do rozwiązania dzięki kolorowemu wydawnictwu, które otrzyma każdy z nich. Poprzez stare fotografie poznają wiele ciekawych miejsc w Gdyni i okolicach, które zmieniły się do dziś. Obserwując uważnie zobaczą wiele niezwykłych i zadziwiających przedmiotów związanych z różnymi ludźmi, którzy żyli wiele lat temu. Poprzez te pamiątki będą mogli się dowiedzieć, jaka była niegdyś moda, obyczaje, jak żyło się co dzień oraz jak spędzano wakacje nad morzem. Rozwiązując zagadki zgłębią historię Gdyni oraz uświadomią sobie, jak ważna stała się wraz ze swym portem dla Polski na przestrzeni XX wieku.
Wszystkie zagadki rozwiązane? Czas więc na wielki quiz, na zwycięzców czekają upominki, a wszyscy mali tropiciele otrzymają certyfikaty detektywa!
Warsztaty trwają 90 minut i odbywają się w siedzibie Muzeum Miasta przy ul. Zawiszy Czarnego 1.
Koszt zajęć dla grup zorganizowanych wynosi 70 zł (w opłacie zawarte są kolorowe wydawnictwa). Prosimy nie łączyć klas.
Obowiązują zapisy telefoniczne w dziale Naukowo - Edukacyjnym Muzeum Miasta: tel. 58 66 20 935, 58 66 20 937.