1085 (685) 2013-02-01 - 2013-01-07

III Nieoficjalne Mistrzostwa Pomorza w formule MINIHOKEJ

III Nieoficjalne Mistrzostwa Pomorza w formule MINIHOKEJ4 lutego 2013 r. w godz. 10.00 - 17.00 na lodowisku przy ul. Bema 33 w Gdyni rozegrane zostaną III Nieoficjalne Mistrzostwa Pomorza w formule MINIHOKEJ.

Gospodarzem i organizatorem turnieju, uznawanego za nieoficjalne Mistrzostwa Pomorza w hokeju na lodzie dla najmłodszych, jest drużyna Hokejowego Uczniowskiego Klubu Sportowego (HUKS) Niedźwiadki Gdynia. Mistrzostwa rozgrywane są w formule MINIHOKEJ, co oznacza, że na lodzie jednocześnie może przybywać 4 graczy z danej drużyny (3 zawodników z pola i bramkarz).

W turnieju wezmą udział drużyny:

1. UKS Wikingowie Elbląg,
2. Stoczniowiec Gdańsk,
3. UKS Bombek Malbork,
4. HUKS Niedźwiadki Gdynia.

Uczestników podzielono na trzy grupy wiekowe. Najstarsi zawodnicy mają 15 lat, a najmłodsi to... 5-latkowie. To właśnie zmagania dziarskich maluchów dostarczają najwięcej emocji i wzruszeń.

Poza meczami, dla młodych hokeistów przygotowano również konkursy indywidualne, sprawdzające takie umiejętności jak technika jazdy na łyżwach czy sprawność w operowaniu kijem.

Klub hokejowy HUKS NIEDŹWIADKI Gdynia powstał w 2008 roku z inicjatywy wieloletniego zawodnika Stoczniowca Gdańsk - Bartłomieja Wróbla i rodziców dzieci uczęszczających na zajęcia hokejowe przy Młodzieżowym Domu Kultury w Gdyni. Obecnie w trzech grupach wiekowych w zajęciach bierze udział blisko 40 dziewczynek i chłopców. Treningi odbywają się 4 razy w tygodniu. Obecnie najmłodsi hokeiści w Gdyni to dzieci 5-letnie, które radzą sobie wyśmienicie.