Zarezerwuj wizytę w Urzędzie Miasta - ważne informacje i numery telefonów Zarezerwuj wizytę w Urzędzie Miasta - ważne informacje i numery telefonów
1085 (685) 2013-02-01 - 2013-01-07

Wernisaż wystawy „Mejd in Kreatywni”

Jak jednym zdjęciem pokazać charakter człowieka? Duża w tym rola fotografa, jednak nie mniej ważna - modela. O tym, że nie jest to proste, przekonali się członkowie Grupy Młodzieżowej „Kreatywni", którzy pozowali do zdjęć w ramach projektu „Mejd in Kreatywni".
Udało się, a efekty można zobaczyć podczas wernisażu 1 lutego o godz. 18.00 w Klubie Młodzieżowym „Kreatywni" przy ul. Opata Hackiego 17.
Istotą akcji była prezentacja członków Grupy Młodzieżowej, którzy w 2012 roku uczestniczyli w programie „Ryzykownie jest nie wiedzieć o...", opowiadającym o zagrożeniach związanych z narkotykami. Do sesji fotograficznych zaangażowano profesjonalnych fotografów: Sławka Rompskiego i Marię Voronchuk, jednak decyzję o tym, jak i gdzie się zaprezentować, pozostawiono młodym modelkom i modelom. Uwierzyć w siebie i stanąć przed obiektywem takim, jakim się jest było dla młodych ludzi dużym wyzwaniem. Pomimo różnorodności charakterów i miejsc, fotografie tworzą spójną całość - opowiadają jedną historię. Oddają temperament młodych, niezwykłych osób, które pozując, wyraziły siebie. Co ważne, zdjęcia można odczytać w bardzo różny sposób - dla niektórych istotna będzie ich wartość artystyczna, dla innych przekaz jaki za sobą niosą.
Grupa Młodzieżowa „Kreatywni" jest częścią Centrum Aktywnego Mieszkańca, który przy wsparciu Miasta Gdyni działa przy ul. Opata Hackiego 17.