Trzy gdyńskie kąpieliska – Redłowo, Śródmieście i Babie Doły są otwarte dla mieszkańców i turystów.
1091 (691) 2013-03-15 - 2013-03-21

Olga Tokarczuk i Marek Ławrynowicz zainaugurują 14. numer „Blizy”

18 marca 2013 r. o godz. 19.00 w Teatrze Miejskim w Gdyni (ul. Bema 26) Olga Tokarczuk i Marek Ławrynowicz zainaugurują 14. numer „Blizy".

Tematem 1 (14) 2013 numeru Kwartalnika Artystycznego „Bliza" jest zmieniająca się świadomość współczesnego człowieka, który staje się w nieporównanie większym stopniu, niż kiedyś wrażliwy na fakt cierpienia zwierząt i gotowy jest uznać ich podmiotowość niemal ze wszystkimi tego konsekwencjami. W ramach spotkania inaugurującego rozmowę z Olgą Tokarczuk i Markiem Ławrynowiczem, których teksty znajdziemy w najnowszym numerze, przeprowadzi Paweł Huelle.

Wstęp wolny
.

„Bliza" to pierwszy w historii magazyn artystyczny wydawany w Gdyni. Pismo ukazuje się od listopada 2009 r. „Bliza" stara się łączyć wysoki, ogólnopolski poziom kulturalny z ukazywaniem ważnych lokalnych zdarzeń i osobowości. Jako magazyn artystyczny prezentuje zjawiska z różnych dziedzin sztuk: plastycznych, muzycznych, teatralnych, filmowych, literatury, architektury. Interesuje się także obyczajowością i semiotyką rzeczywistości.

Redagują: Paweł Huelle - redaktor naczelny; Adam Kamiński - sekretarz redakcji; Piotr Millati - redakcja eseju; Wojciech Boros - redakcja poezji. 

ikona