1091 (691) 2013-03-15 - 2013-03-21

Zobacz to, co najlepsze w Teatrze Miejskim

Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni zaprasza 15, 16 i 17 marca 2013 r. o godz. 19.00 na komedię Yasminy Rezy „Bóg mordu" w reżyserii Tomasza Mana.
Trzymająca w napięciu czarna komedia pełna inteligentnych, ostrych i dowcipnych dialogów, na podstawie której powstał ostatni, głośny film Romana Polańskiego zatytułowany „Rzeź".

Krakowski Salon Poezji w Gdyni

17 marca o godz. 12.00
zapraszamy do Teatru Miejskiego na poetycki „Five o'clock". Wiersze angielskich poetów, od poezji purnonsensu po Eliota, przeczytają aktorzy Teatru Miejskiego w Gdyni: Dorota Lulka, Piotr Michalski i Eugeniusz Krzysztof Kujawski. Zaśpiewa i muzykę przygotuje Rafał Kowal.
Prekursorem nurtu poezji purnonsensowej był Edward Lear, angielski ilustrator i poeta. Pisał śmieszne wierszyki, które ilustrował wesołymi rysunkami. Tak powstawały pierwsze limeryki. Lear wydał owe utworki w książce pod tytułem „A Book of Nonsense." Dziś „Księga nonsensu" jest jednym z najbardziej znanych tytułówna świecie. Jej fragmenty, czytane podczas naszego Salonu Poezji, w zestawieniu z poezją Eliota, u którego dominującym tematem wczesnych utworów jest pustka i bezsens życia, stworzą klimat prawdziwego, brytyjskiego „Five o'clock", gdzie, przy obowiązkowej herbacie, będziecie mogli Państwo wysłuchać tego, co w angielskiej poezji najlepsze.
Wstęp wolny. 

ikona