1092 (692) 2013-03-22 - 2013-03-28

Przyjdź na happening ODWAŻNYCH!

23 marca 2013 r., o godz. 12.00 na rogu ul. Świętojańskiej i Skweru Kościuszki w Gdyni odbędzie się happening „Wybadaj temat. Spotkanie dla jaj".
 
Będzie to niepowtarzalne i unikatowe w skali kraju wydarzenie. Happening organizowany w ramach kampanii Odważni Wygrywają - w sposób niekonwencjonalny zwraca uwagę na dbanie o męskie narządy płciowe, traktując temat z humorem, aby nie straszyć chorobą nowotworową, tylko pokazać, co zrobić, żeby do niej nie dopuścić.

Celem kampanii jest zwrócenie uwagi młodych mężczyzn na dbałość o swoje zdrowie i działania profilaktyczne z tym związane. Jednocześnie kampania kierowana jest do kobiet, partnerek, przybliżając im temat męskiego zdrowia i związanych z nim zagrożeń. Kampania w swoim założeniu przełamuje tabu związane z nowotworem jąder, ma za zadanie nakłonienie mężczyzn do regularnych badań i kontrolowania swojego zdrowia, edukując poprzez różne niekonwencjonalne wydarzenia.

Rak jądra jest najczęściej diagnozowanym nowotworem u mężczyzn w wieku od 16 do 35 roku życia. Jest on także, wśród wszystkich sklasyfikowanych nowotworów, najlepiej wyleczalny, pod jednym warunkiem: wczesnego wykrycia.

Honorowy patronat nad happeningiem objął prezydent Wojciech Szczurek. Partnerzy to P.H.U. MIOTK, Studio 102.
Organizatorem kampanii społecznej jest Fundacja „Gdyński Most Nadziei". 

ikona