1093 (693) 2013-03-29 - 2013-04-04

Gdyńskie Śniadanie Wielkanocne

Gdyńskie Śniadanie Wielkanocne dla samotnych i potrzebującychTradycyjnie już OO. Franciszkanie i prezydent Gdyni Wojciech Szczurek wraz z wolontariuszami zapraszają wszystkie osoby samotne i potrzebujące na Śniadanie Wielkanocne, które rozpocznie się o godzinie 8.00 w niedzielę wielkanocną, 31 marca 2013 r., w dolnym kościele OO. Franciszkanów (ul. Ujejskiego 40).

Na stole wielkanocnym znajdą się świąteczne potrawy, m.in.: żurek z białą kiełbasą, bigos, pasztet wielkanocny, sałatka jarzynowa i oczywiście jajka (żółto-niebieskie). Nie zabraknie wielkanocnych ciast. Goście otrzymają również paczki ze słodkościami i artykułami spożywczymi.

W przygotowaniach pomoże grupa 100 wolontariuszy: żeński i męski hufiec harcerzy z ZHR, młodzież i opiekunowie z Klubu Osiedlowego „Apteka", wolontariusze z Centrum Aktywności Seniora i Caritasu działającego przy parafii św. Antoniego, a także uczniowie z gdyńskich szkół i wiele innych osób, które od lat włączają się w akcję.

UWAGA!
W nocy z 30 na 31 marca 2013 r. (z soboty na niedzielę) nastąpi zmiana z czasu zimowego na letni. Zegarki przestawimy o godzinę do przodu, z 2.00 na 3.00.
Warto o tym pamiętać, by nie przyjść na Śniadanie Wielkanocne za późno!  

ikona