1095 (695) 2013-04-12 - 2013-04-18

Mała Żyrafa zaprasza do Klubu Filmowego

Bajkowe porankiKlub Filmowy zaprasza najmłodszych widzów na niedzielne bajkowe poranki w ramach akcji Mała Żyrafa. Pokazy bajek doskonale znanych z dzieciństwa rodziców, które odbiegają od obecnego nurtu telewizyjnych animacji pełnych przemocy, to nie tylko nostalgiczny powrót do nie tak zamierzchłej historii kina, ale też spotkanie z fabułami, uczącymi odpowiedzialności, przyjaźni oraz bawiącymi zarówno najmłodszych, jak i starszych.

Najbliższy seans - 21 kwietnia 2013 r. o godz. 12:00 związany jest tematycznie z Międzynarodowym Dniem Książki dla Dzieci - świętem obchodzonym na początku miesiąca, w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena, które ma na celu rozpowszechnianie książek dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych. Z tej okazji w Klubie Filmowym zagoszczą ekranizacje literatury dziecięcej:

Gucio i Cezar - odc. "Jak wygląda śnieg?"
reżyseria: Roman Huszczo
szczegóły: animowany, Polska, 1977, 10 min

Film z serii "Gucio i Cezar" według scenariusza pisarki i poetki, Krystyny Boglar. Niezdarny hipopotam Gucio i jego przyjaciel – rozważny pies Cezar, wyruszają w kolejną podróż, aby dowiedzieć się, jak wygląda śnieg.

Przygody Koziołka Matołka
reżyseria: Roman Huszczo
szczegóły: animowany, Polska, 1967-71, 9 min. (x 2 odcinki)

Jeden z najpopularniejszych bohaterów polskiej literatury i filmu, prekursor polskiego komiksu, stworzony przez Kornela Makuszyńskiego (tekst) i Mariana Walentynowicza (kolorowe rysunki), błąkający się po całym świecie, aby w końcu dojść do Pacanowa, gdzie podobno kozy kują - "Koziołek Matołek" kończy w tym roku piękny wiek 80 lat.

Wędrówki Pyzy
reżyseria: Piotr Paweł Lutczyn
szczegóły: animowany, Polska, 1977-83, 10 min. (x 2 odcinki)

Oparty na podstawie książki Hanny Januszewskiej, jeden z najpopularniejszych polskich seriali rysunkowych. W zestawi znalazły się 3 z 13 odcinków serii: "Za progiem", "Siedem koników", "Na zbójeckich dróżkach".

Dixie
reżyseria: Leszek Marek Gałysz, Roman Huszczo, Leszek Komorowski
szczegóły: animowany, Polska, 1981-83

Serial jest adaptacją opowiadania Agnieszki Osieckiej, z dialogami napisanymi przez samą poetkę. Fantastyczna historia bliźniąt, Marka i Karoliny, którzy postanawiają ruszyć w podróż czerwonym, mówiącym ludzkim głosem, samochodem o imieniu Dixie. W czasie swojej niezwykłej wędrówki, para głównych bohaterów, w towarzystwie Wpółdopiątaka i sympatycznego czarta Kela, zwiedzają Budyniowe Gaje, Ogórkowy Ogród, Krainę Błot i Ptaszewo.

Bilety: 10 zł - dorośli, dzieci wstęp wolny.