1095 (695) 2013-04-12 - 2013-04-18

Wystawy

Muzeum Miasta Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego 1:
- wystawa Krystyny Łyczywek „Fotografia. Wystawa Retrospektywna (1949 - 2009)". Krystyna Łyczywek - urodzona w Poznaniu, od 1945 roku mieszka w Szczecinie. Fotograficzka, romanistka, tłumaczka literatury francuskiej i dziennikarka. Wystawa jubileuszowa otwarta do 19 maja 2013 r.;
- wystawa „Kazimierz Kalkowski malarstwo, rysunek i rzeźba ceramiczna". Wystawa otwarta do 5 maja 2013 r.
Wystawy zmienne i stałe można oglądać codziennie poza poniedziałkiem w godzinach od 10.00 do 17.00.
Wstęp: od wtorku do czwartku, w soboty i niedziele bilety w cenie: normalny 7 zł i ulgowy 4 zł, w piątek wstęp wolny.
Więcej: www.muzeumgdynia.pl.


***
W Galerii Ratusz na I piętrze Urzędu Miasta Gdyni (al. Marsz. Piłsudskiego 52/54) oglądać można wystawę zdjęć Marcina Michny „Gdynia nadmorska".
Marcin Michna, od dziesięciu lat gdynianin z wyboru. Przygodę z fotografią rozpoczął dopiero w Gdyni, zafascynowany nadmorskim krajobrazem, pięknem miasta i jego najbliższego otoczenia. Zdjęcia Marcina Michny powstają przeważnie o wschodzie słońca - wtedy Gdynia w blasku rodzącego się dnia staje się miejscem magicznym. Jak mówi autor - „nieważne co widzisz, ważne jak patrzysz". Prezentowane na wystawie fotografie w większości nie były dotąd publikowane. Znajdują się tu również takie, które mają już swoją historię - możemy obejrzeć zdjęcia nagrodzone w konkursach czy najbardziej „lajkowane" na profilu społecznościowym. Wystawę można oglądać do 22 kwietnia od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00.

***
Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART zaprasza na wystawę malarstwa Elżbiety Makuły-Hajdun do lokalu artystycznego TYGIEL w Gdyni przy ul. Abrahama 86 (wejście od ul. Władysława IV) do 24 kwietnia 2013 roku. Elżbieta Makuła-Hajdun studiowała w PWSSP w Gdańsku w pracowni profesora Hugona Laseckiego. Brała udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych. Jej prace znajdują się w licznych kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.
Więcej na: www.eraartprofile.pl.

***
W siedzibie Towarzystwa Miłośników Gdyni przy ul. Władysława IV 51 oglądać można wystawę prac Barbary Stępień, od wielu lat zajmującej się tkaniną. Pokazane są gobeliny z ostatnich kilku lat, wśród nich piękny gobelin nawiązujący do twórczości Marca Chagalla. Obok tkaniny, na wystawie znajdą się też prace olejne i pastele Jolanty Krause. Obie artystki należą do Koła Plastyków im. prof. W. Szczeblewskiego przy T.M.G. Wystawa potrwa do końca kwietnia 2013 r. Prace powstały pod kierunkiem nauczyciela malarstwa Karoliny Olszewskiej - Prusak.

***
Caffe Anioł przy ul. Kilińskiego 6 zaprasza na wystawę malarstwa Edyty Rybczyńskiej „Z górą w tle". Edyta Rybczyńska - plastyk, fotograf. Źródło inspiracji do tworzenia kompozycji malarskich i tematy czerpie z natury. Tym razem jest to fascynacja wplecionymi w pejzaż górami. Na wystawie zobaczyć będzie można obrazy inspirowane wycieczkami do Irlandii, w Bieszczady, czy do Grecji.
Wystawa potrwa do 26 kwietnia 2013 r.
Wstęp wolny.

***
Do 17 kwietnia br. w Galerii Gdyńskiego Centrum Organizacji Pozarządowych (ul. 3 Maja 27/31) prezentowana jest wystawa malarstwa pn. „Piękno wyczarowane pędzlem". W wystawie udział biorą uczestnicy zajęć prowadzonych przez artystę malarza Marka Wróbla. Autorami prac są: Urszula Bielawska, Jadwiga Słomowicz, Ligia Siwa, Tadeusz Prętki. Grupa działa przy Ognisku ZMCh Polska YMCA.
Wystawę można zwiedzać od poniedziałku do piątku w godz. od 8.30 do 19.30.

***
Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do oglądania wystawy obrazów „Moje natury" - Joanny Bachórz Wilkirskiej. Artystka tworzy obrazy i rzeczy posługując się różnymi technikami. Inspiracją do powstania prezentowanych prac był świat przyrody, bogactwo jego form i kolorów. Miejska Biblioteka Publiczna Filia nr 3, ul. Morska 113, Grabówek. Wystawa prezentowana będzie do końca kwietnia 2013 roku.

***
Parafia pod wezwaniem Chrystusa Króla (ul. Halicka 6a) zaprasza wszystkich mieszkańców i miłośników Małego Kacka i Orłowa do kościoła na wystawę fotograficzną absolwentki Liceum Sztuk Plastycznych Haliny Pałgan „Dolina rzeki Kaczej, Kack, Kacza i okolice".
***
Miejska Biblioteka Publiczna i Centrum Aktywności Seniora zapraszają do oglądania wystawy „Kolorowy Świat 55+" prezentującej gobeliny wykonane na warsztatach tkactwa artystycznego w CAS w Gdyni. Prace są rezultatem pasji i zaangażowania uczestniczek zainspirowanych bogactwem przyrody i otaczającego świata, powstały pod kierunkiem Haliny Opalińskiej-Rusin.
Wypożyczalnia Centralna, ul. Abrahama 60, Śródmieście.
Wystawa prezentowana do końca kwietnia br.

***
Miasto Gdynia zaprasza na wystawę fotografii „10 x Ucho". Wystawa prezentowana będzie w Miejskiej Informacji, przy ul. 10 Lutego 24, do 5 maja od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 17.00, w sobotę w godz. 9.00 - 15.00. Od 1.05. od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 18.00, w sobotę i niedzielę w godz. 9.00 - 16.00.
„10 x Ucho" to wystawa zorganizowana z okazji dziesięciolecia działalności Klubu Muzycznego „Ucho" - jednego z najprężniej działających obiektów koncertowych w Trójmieście. Ekspozycja obejmuje zbiór kilkudziesięciu fotografii, które stanowią przekrojowe spojrzenie na wydarzenia odbywające się we wspomnianym miejscu na przestrzeni dekady. Zdjęcia wykonane przez kilku autorów, dokumentujących imprezy w Uchu w różnych okresach jego istnienia. Z jednej strony pokazują gatunkową różnorodność organizowanych koncertów, zaś z drugiej - są zapisem rodzącej się na scenie ekspresji artystycznej, niejednokrotnie wywołującej, uchwyconą w obiektywie, żywiołową interakcję muzyków i publiczności.
Historia Klubu Muzycznego „Ucho" sięga 2003 roku, kiedy to Karol Hebanowski, Przemek Dyakowski i Piotr Bulczak połączyli swoje wcześniejsze doświadczenia.