1096 (696) 2013-04-19 - 2013-04-25

Wystawy

Muzeum Miasta Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego 1:
- wystawa Krystyny Łyczywek „Fotografia. Wystawa Retrospektywna (1949 - 2009)". Krystyna Łyczywek - urodzona w Poznaniu, od 1945 roku, mieszka w Szczecinie. Fotograficzka, romanistka, tłumaczka literatury francuskiej i dziennikarka. Wystawa jubileuszowa otwarta do 19 maja 2013 r.;
- wystawa „Kazimierz Kalkowski malarstwo, rysunek i rzeźba ceramiczna". Wystawa otwarta do 5 maja 2013 r.
Wystawy zmienne i stałe można oglądać codziennie poza poniedziałkiem w godzinach od 10.00 do 17.00.
Wstęp: od wtorku do czwartku, w soboty i niedziele bilety w cenie: normalny 7 zł i ulgowy 4 zł, w piątek wstęp wolny.
Więcej: www.muzeumgdynia.pl.

***

W Galerii Ratusz na I piętrze Urzędu Miasta Gdyni (al. Marsz. Piłsudskiego 52/54) oglądać można wystawę zdjęć Marcina Michny „Gdynia nadmorska".
Marcin Michna, od dziesięciu lat gdynianin z wyboru. Przygodę z fotografią rozpoczął dopiero w Gdyni, zafascynowany nadmorskim krajobrazem, pięknem miasta i jego najbliższego otoczenia. Zdjęcia Marcina Michny powstają przeważnie o wschodzie słońca - wtedy Gdynia w blasku rodzącego się dnia staje się miejscem magicznym. Wystawę można oglądać do 22 kwietnia od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00.

***

Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART zaprasza na wystawę malarstwa Elżbiety Makuły-Hajdun do lokalu artystycznego TYGIEL w Gdyni przy ul. Abrahama 86 (wejście od ul. Władysława IV) do 24 kwietnia 2013 roku. Elżbieta Makuła-Hajdun studiowała w PWSSP w Gdańsku w pracowni profesora Hugona Laseckiego. Brała udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych. Jej prace znajdują się w licznych kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą. Więcej na: www.eraartprofile.pl.

***

W siedzibie Towarzystwa Miłośników Gdyni przy ul. Władysława IV 51 oglądać można wystawę prac Barbary Stępień, od wielu lat zajmującej się tkaniną. Pokazane są gobeliny z ostatnich kilku lat, wśród nich piękny gobelin nawiązujący do twórczości Marca Chagalla. Obok tkaniny, na wystawie znajdą się też prace olejne i pastele Jolanty Krause. Obie artystki należą do Koła Plastyków im. prof. W. Szczeblewskiego przy T.M.G.
Prace powstały pod kierunkiem nauczyciela malarstwa Karoliny Olszewskiej - Prusak. Wystawa potrwa do końca kwietnia 2013 r.

***

Caffe Anioł przy ul. Kilińskiego 6 zaprasza na wystawę malarstwa Edyty Rybczyńskiej „Z górą w tle". Edyta Rybczyńska - plastyk, fotograf. Źródło inspiracji do tworzenia kompozycji malarskich i tematy czerpie z natury. Tym razem jest to fascynacja wplecionymi w pejzaż górami. Na wystawie zobaczyć będzie można obrazy inspirowane wycieczkami do Irlandii, w Bieszczady czy do Grecji.
Wystawa potrwa do 26 kwietnia 2013 r.
Wstęp wolny.

***

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do oglądania wystawy obrazów „Moje natury" - Joanny Bachórz Wilkirskiej. Artystka tworzy obrazy i rzeczy posługując się różnymi technikami. Inspiracją do powstania prezentowanych prac był świat przyrody, bogactwo jego form i kolorów. Miejska Biblioteka Publiczna Filia nr 3, ul. Morska 113, Grabówek.
Wystawa prezentowana będzie do końca kwietnia 2013 roku.

***

Parafia pod wezwaniem Chrystusa Króla (ul. Halicka 6a) zaprasza wszystkich mieszkańców i miłośników Małego Kacka i Orłowa do kościoła na wystawę fotograficzną absolwentki Liceum Sztuk Plastycznych Haliny Pałgan „Dolina rzeki Kaczej, Kack, Kacza i okolice". Wystawę można oglądać do końca kwietnia.

***

Miejska Biblioteka Publiczna i Centrum Aktywności Seniora zapraszają do oglądania wystawy „Kolorowy Świat 55+" prezentującej gobeliny wykonane na warsztatach tkactwa artystycznego w CAS w Gdyni. Prace są rezultatem pasji i zaangażowania uczestniczek zainspirowanych bogactwem przyrody i otaczającego świata, powstały pod kierunkiem Haliny Opalińskiej-Rusin. Wypożyczalnia Centralna, ul. Abrahama 60, Śródmieście. Wystawa prezentowana do końca kwietnia br.

***

Klub MW „Riwiera" zaprasza 25 kwietnia 2013 r. o godz.18.00 na wernisaż wystawy „Woda" Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego. Wystawa (ponad 50 zdjęć) jest pierwszą tegoroczną ekspozycją zbiorową członków stowarzyszenia. Zdjęcia powstały w ciągu kilku ostatnich lat. Przedstawiają „Wodę" jako temat dający wiele możliwości interpretacyjnych.
Wystawę będzie można oglądać do 17 maja.

***

Koło Plastyków im. Wacława Szczeblewskiego zaprasza 22 kwietnia 2013 r. o godz. 18.00 do siedziby Towarzystwa Miłośników Gdyni, ul. Władysława IV 51, na wernisaż malarstwa Wiesławy Pałasz. Autorka jest absolwentką Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Swoje prace wystawiała w Toruniu, Krakowie, Poznaniu, Słupsku i Rostoku. Na wystawie „Czerwona Góra" prezentuje prace, których inspiracją jest natura, fotografia a nawet moda. Wszystko to podlega transformacjom tworząc nową wartość. Obraz poddany jest syntezie, zwraca uwagę na ciekawe układy kompozycyjne, nasycone barwą, wyraźnie zarysowana formą oraz płaską plamą koloru.

***

Galeria Sztuki Szkolnej przy Gdyńskiej Szkole Społecznej w Gdyni zaprasza na miniwystawę Aleksandry Szczepańskiej z klasy 3a pt.: „Moja kolekcja figurek filmowych''. Zbiór Oli można oglądać do końca kwietnia w siedzibie przy ul. Kapitańskiej 37 od pon. do pt. w godz. 8.00-17.00.

***

Miasto Gdynia zaprasza na wystawę fotografii „10 x Ucho". Wystawa prezentowana będzie w Miejskiej Informacji przy ul. 10 Lutego 24, do 5 maja od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 17.00, w sobotę w godz. 9.00 - 15.00. Od 1.05. od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 18.00, w sobotę i niedzielę w godz. 9.00 - 16.00.
„10 x Ucho" to wystawa zorganizowana z okazji dziesięciolecia działalności Klubu Muzycznego „Ucho" - jednego z najprężniej działających obiektów koncertowych w Trójmieście. Ekspozycja obejmuje zbiór kilkudziesięciu fotografii, które stanowią przekrojowe spojrzenie na wydarzenia odbywające się we wspomnianym miejscu na przestrzeni dekady. Zdjęcia wykonane przez kilku autorów, dokumentujących imprezy w „Uchu" w różnych okresach jego istnienia. Z jednej strony pokazują gatunkową różnorodność organizowanych koncertów, zaś z drugiej - są zapisem rodzącej się na scenie ekspresji artystycznej, niejednokrotnie wywołującej, uchwyconą w obiektywie, żywiołową interakcję muzyków i publiczności.
Historia Klubu Muzycznego „Ucho" sięga 2003 roku, kiedy to Karol Hebanowski, Przemek Dyakowski i Piotr Bulczak połączyli swoje wcześniejsze doświadczenia.

***

Gdyńskie Centrum Organizacji Pozarządowych (ul. 3 Maja 27/31) zaprasza 19 kwietnia br. o godz. 17.00 do swojej Galerii na wernisaż wystawy malarstwa (batik) „Woskiem malowane".
W wystawie biorą udział uczestniczki zajęć prowadzonych przez artystę plastyka Wandę Frąckowską.
Autorkami prac są: Irena Sulkowska, Danuta Rodak, Urszula Dudzik, Ligia Siwa, Janina Hoszowska, Aleksandra Sobczyk, Barbara Preuss, Zofia Rusowicz, Maria Wiosna-Adamowicz, Lidia Szczypek, Jadwiga Klebba. Grupa działa przy Fundacji FLY w Gdyni. Wystawa potrwa do 15 maja br.
Ekspozycję można zwiedzać od poniedziałku do piątku w godz. od 8.30 do 19.30. 

ikona