1097 (697) 2013-04-26 - 2013-05-09

„Rosyjski Korowód” w Hotelu Nadmorskim

W niedzielę 28 kwietnia 2013 r. o godz. 12.00, w Hotelu Nadmorskim w Gdyni, ul Ejsmonda 2, odbędzie się koncert zatytułowany „Rosyjski Korowód" z cyklu Południowe Spotkania Muzyczne.

Rosyjski Korowód - to nazwa zespołu działającego przy Młodzieżowym Domu Kultury Twórczości „Jantar" w Kaliningradzie, w skład którego wchodzą: Zespół Ludowych Pieśni Rosyjskich „Wieczorki", Dziecięcy Zespół Pieśni Ludowych „Bałtyckie Gwiazdki" i Zespół Ludowych Pieśni Rosyjskich „Pszczółki". Zespoły są laureatami międzynarodowych konkursów - w Rosji, Polsce, na Litwie. Kierownictwo zespołów - Tatiana Klemieszewa, Olga Jawkina i Ludmiła Temruk. Z zespołem występują bajaniści: Władimir Sałow i Władimir Owczinnikow. W programie koncertu rosyjskie pieśni ludowe, korowody, zabawy. Koncert poprowadzi Barbara Żurowska - Sutt.

Zaproszenia w cenie 8 zł w przedsprzedaży, a w dniu koncertu w cenie 12 zł można nabywać w recepcji Hotelu. Koncerty Południowe Spotkania Muzyczne w Hotelu Nadmorskim są w dofinansowane przez Miasto Gdynia.

Następny koncert cyklu odbędzie się 29 września 2013 r., a poświęcony będzie operze i G. Verdiemu (200 rocznica urodzin). 

ikona