1097 (697) 2013-04-26 - 2013-05-09

Nowy cykl historyczny

Contrast Cafe (przy Bulwarze Nadmorskim) i Fundacja Kulturalne Pomorze zapraszają 28 kwietnia 2013 r. na spotkanie historyczne „Międzyrzecki Rejon Umocniony. Historia jednego z największych systemów fortyfikacyjnych w Europie".

Wstęp wolny.

Podczas spotkania zaprezentowana zostanie historia jednego z najciekawszych zabytków architektury militarnej w Polsce systemu fortyfikacji stworzonego przez Niemców w latach 1934 - 1939 dla ochrony wschodniej granicy.

Historię przedstawi Marcin Dudek - z wykształcenia technolog, z zamiłowania badacz fortyfikacji i fotograf. Od 30 lat prowadzi badania nad żelbetowymi schronami bojowymi, ich rozwojem, wyposażeniem i taktyką walki o fortyfikacje w czasie II wojny światowej. Odznaczony Złotą Odznaką za opiekę nad zabytkami. Spotkanie poprowadzi Zbigniew Okuniewski - eksplorator i poszukiwacz, który zasłynął w Polsce i na świecie spektakularnymi odkryciami historycznymi, prezes Fundacji „Invenire - Salvum", wieloletni przewodniczący Sekcji Historyczno-Eksploracyjnej TPS. 

ikona