1097 (697) 2013-04-26 - 2013-05-09

Samotnie przez Atlantyk dla Małgorzaty Dydek

W niedzielę, 28 kwietnia o godz. 11.00 w basenie jachtowym im. gen. Mariusza Zaruskiego w Gdyni odbędzie się uroczyste pożegnanie kpt. Krystiana Szypki, który na jachcie Sunrise w ramach projektu „OSTAR for Dydek", będzie reprezentował Polskę w transatlantyckich regatach samotników OSTAR 2013. Zafascynowany osobowością, postawą prospołeczną i osiągnięciami Małgorzaty Dydek kpt. Krystian Szypka swój udział w regatach OSTAR dedykuje pamięci tej wybitnej nieżyjącej już polskiej koszykarki.

W ramach projektu „OSTAR for Dydek" powstał również program skierowany do dzieci i młodzieży, którego celem jest promocja sportu, z elementami edukacji morskiej. Ambasadorem projektu jest Katarzyna Dydek, siostra Małgorzaty. W marca i kwietniu, w okresie przygotowań do startu regat OSTAR 2013, w 11 miastach Polski oraz Węgier odbyły się rozgrywki sportowe oraz konkursy plastyczno-fotograficzne, w których wzięło udział ok. 1250 dzieci i młodzieży.
W sobotę 27 kwietnia o godz. 11.00 w Gdyni w hali GOSiR-u odbędzie się finał ogólnopolski programu, w których uczestniczyć będzie 280 osób z 9 miast.

W piątek 26 kwietnia o godz.17.00 w ramach „Spotkań z historią OSTAR" w siedzibie Pomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego przy al. Jana Pawła II 11 odbędzie się spotkanie z Krystianem Szypką, który zdradzi kulisy swoich przygotowań i opowie o innych uczestnikach tej edycji legendarnych transatlantyckich regat.
Szczegóły dotyczące projektu „OSTAR for Dydek" oraz uroczystości pożegnania Krystiana Szypki na stronie: www.ostarfordydek.pl oraz na http://www.facebook.com/ostarfordydek.