1097 (697) 2013-04-26 - 2013-05-09

Wystawy

Muzeum Miasta Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego 1:
- wystawa Krystyny Łyczywek „Fotografia. Wystawa Retrospektywna (1949 - 2009)". Krystyna Łyczywek - urodzona w Poznaniu, od 1945 roku, mieszka w Szczecinie. Fotograficzka, romanistka, tłumaczka literatury francuskiej i dziennikarka. Wystawa jubileuszowa otwarta do 19 maja 2013 r.;
- wystawa „Kazimierz Kalkowski malarstwo, rysunek i rzeźba ceramiczna". Wystawa otwarta do 5 maja 2013 r.
Wystawy zmienne i stałe można oglądać codziennie poza poniedziałkiem w godzinach od 10.00 do 17.00. Wstęp: od wtorku do czwartku, w soboty i niedziele bilety w cenie: normalny 7 zł i ulgowy 4 zł, w piątek wstęp wolny.
Więcej: www.muzeumgdynia.pl.

***
Galeria Sztuki Współczesnej „Od czasu do czasu" (ul. Armatorów 31) wraz z Ewą i Zbyszkiem Pilachowskimi zapraszają do oglądania wystawy: Michał Zaborowski „Malarstwo i rysunek". Prace powstały w ostatnich latach, większość z nich będzie można zobaczyć po raz pierwszy. Michał Zaborowski swoje prace eksponuje w kraju i za granicą podczas wystaw indywidualnych i zbiorowych. Wielokrotnie nagradzany, wyróżniany wieloma stypendiami na całym świecie.
Wystawa prezentowana do do 31 maja 2013 r. Galeria otwarta jest od wtorku do piątku w godz. 12.00 - 18.00, w soboty od 11.00 do 16.00. Tel. 58 624 84 03, 507 077 363.

***

W siedzibie Towarzystwa Miłośników Gdyni przy ul. Władysława IV 51 oglądać można wystawę prac Barbary Stępień, od wielu lat zajmującej się tkaniną. Pokazane są gobeliny z ostatnich kilku lat, wśród nich piękny gobelin nawiązujący do twórczości Marca Chagalla. Obok tkaniny, na wystawie znajdą się też prace olejne i pastele Jolanty Krause. Obie artystki należą do Koła Plastyków im. prof. W. Szczeblewskiego przy T.M.G. Prace powstały pod kierunkiem nauczyciela malarstwa Karoliny Olszewskiej - Prusak. Wystawa potrwa do końca kwietnia 2013 r.

***

Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART zaprasza do lokalu artystycznego TYGIEL w Gdyni przy ul. Abrahama 86, na wystawę „Nieskończone" (wejście od ul. Władysława IV).
Autorki wystawy: Beata Cedrzyńska (ASP/PJWSTK Gdańsk), Natalia Czarcińska, Joanna Dudek i Monika Izabela Kostrzewa (UAM/WPA Kalisz) zgodziły się podzielić „kuchnią artystyczną" - ukrytym zbiorem myśli, inspiracji i fascynacji, które pojawiają się jako etapy pomiędzy skupionymi i dojrzałymi formami wypowiedzi.
Z za „kotary" wyłonią się obrazy, fotografie, instalacje malarskie i multimedialne oraz projekty użytkowe.
Kurator wystawy: Joanna Dudek.
Wystawa prezentowana będzie do 28 maja 2013 r. Więcej informacji na stronie internetowej: www.eraartprofile.pl lub pod nr tel. tel. 58 622 33 11.

***

W Caffe Anioł (ul. Kilińskiego 6) oglądać będzie można wystawę zatytułowaną „Pasteloza" - malarstwo Adama Borzyszkowskiego. Wernisaż 27 kwietnia 2013 r. o godz. 17.00. Wstęp wolny.

***

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do oglądania wystawy obrazów „Moje natury" - Joanny Bachórz Wilkirskiej. Artystka tworzy obrazy i rzeczy posługując się różnymi technikami. Inspiracją do powstania prezentowanych prac był świat przyrody, bogactwo jego form i kolorów. Miejska Biblioteka Publiczna Filia nr 3, ul. Morska 113, Grabówek. Wystawa prezentowana jest do końca kwietnia 2013 roku.

***

Parafia pod wezwaniem Chrystusa Króla (ul. Halicka 6a) zaprasza wszystkich mieszkańców i miłośników Małego Kacka i Orłowa do kościoła na wystawę fotograficzną absolwentki Liceum Sztuk Plastycznych Haliny Pałgan „Dolina rzeki Kaczej, Kack, Kacza i okolice". Wystawę można oglądać do końca kwietnia.

***

Miejska Biblioteka Publiczna i Centrum Aktywności Seniora zapraszają do oglądania wystawy „Kolorowy Świat 55+" prezentującej gobeliny wykonane na warsztatach tkactwa artystycznego w CAS w Gdyni. Prace są rezultatem pasji i zaangażowania uczestniczek zainspirowanych bogactwem przyrody i otaczającego świata, powstały pod kierunkiem Haliny Opalińskiej-Rusin. Wypożyczalnia Centralna, ul. Abrahama 60, Śródmieście. Wystawa prezentowana do końca kwietnia br.

***

Klub MW „Riwiera" zaprasza na wystawę „Woda" Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego. Wystawa (ponad 50 zdjęć) jest pierwszą tegoroczną ekspozycją zbiorową członków stowarzyszenia. Zdjęcia powstały w ciągu kilku ostatnich lat. Przedstawiają wodę jako temat dający wiele możliwości interpretacyjnych.
Wystawę można oglądać do 17 maja.

***

Koło Plastyków im. Wacława Szczeblewskiego zaprasza do siedziby Towarzystwa Miłośników Gdyni, ul. Władysława IV 51, na wystawę prac Wiesławy Pałasz. Autorka jest absolwentką Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Swoje prace wystawiała w Toruniu, Krakowie, Poznaniu, Słupsku i Rostoku. Na wystawie „Czerwona Góra" prezentuje prace, których inspiracją jest natura, fotografia a nawet moda. Wszystko to podlega transformacjom tworząc nową wartość. Obraz poddany jest syntezie, zwraca uwagę na ciekawe układy kompozycyjne, nasycone barwą, wyraźnie zarysowana formą oraz płaską plamą koloru.

***

Galeria Sztuki Szkolnej przy Gdyńskiej Szkole Społecznej w Gdyni zaprasza na miniwystawę Aleksandry Szczepańskiej z klasy 3a pt.: „Moja kolekcja figurek filmowych''. Zbiór Oli można oglądać do końca kwietnia w siedzibie przy ul. Kapitańskiej 37 od pon. do pt. w godz. 8.00-17.00.

***

Miasto Gdynia zaprasza na wystawę fotografii „10 x Ucho". Wystawa prezentowana będzie w Miejskiej Informacji przy ul. 10 Lutego 24, do 5 maja od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 17.00, w sobotę w godz. 9.00 - 15.00. Od 1.05. od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 18.00, w sobotę i niedzielę w godz. 9.00 - 16.00. „10 x Ucho" to wystawa zorganizowana z okazji dziesięciolecia działalności Klubu Muzycznego „Ucho" - jednego z najprężniej działających obiektów koncertowych w Trójmieście. Ekspozycja obejmuje zbiór kilkudziesięciu fotografii, które stanowią przekrojowe spojrzenie na wydarzenia odbywające się we wspomnianym miejscu na przestrzeni dekady.

***

Gdyńskie Centrum Organizacji Pozarządowych (ul. 3 Maja 27/31) zaprasza do swojej Galerii na wystawę malarstwa (batik) „Woskiem malowane". W wystawie biorą udział uczestniczki zajęć prowadzonych przez artystę plastyka Wandę Frąckowską.
Autorkami prac są: Irena Sulkowska, Danuta Rodak, Urszula Dudzik, Ligia Siwa, Janina Hoszowska, Aleksandra Sobczyk, Barbara Preuss, Zofia Rusowicz, Maria Wiosna-Adamowicz, Lidia Szczypek, Jadwiga Klebba. Grupa działa przy Fundacji FLY w Gdyni. Wystawa potrwa do 15 maja br. Ekspozycję można zwiedzać od poniedziałku do piątku w godz. od 8.30 do 19.30. 

ikona