1098 (698) 2013-05-10 - 2013-05-16

Nie tylko zakupy na pikniku „Ogród” w Parku Kolibki

W dniach 10 - 12 maja 2013 r. w Parku Kolibki w Orłowie (al. Zwycięstwa 291) odbędzie się impreza dla miłośników ogrodów, kwiatów oraz wypoczynku na świeżym powietrzu - „Ogród" - wystawa, kiermasz i piknik rodzinny.
Szczególnie serdecznie zapraszamy na dwudniowe warsztaty ogrodnicze (11 i 12 maja) przygotowane przez Biuro Ogrodnika Miasta. To oferta skierowana do osób, które planują udział w XX edycji konkursu „Gdynia w kwiatach". Będzie to doskonała okazja do podpatrzenia ciekawych pomysłów na urządzenie własnego ogrodu czy balkonu.

Ogrodnicy i producenci przyjadą z całego kraju, oferować będą: kwiaty rabatowe i balkonowe, drzewa i krzewy owocowe oraz ozdobne, iglaki a także byliny, zioła, cebulki, kłącza i nasiona. Będzie można także podziwiać ogrodowe aranżacje.
W programie imprezy, poza atrakcyjną ofertą ogrodniczą jest wiele propozycji ciekawych i pożytecznych a także koncerty muzyki ogrodowej klasycznej i relaksacyjnej. Będą także plenerowe warsztaty dla dorosłych i dla dzieci. Zajęcia są bezpłatne.

W sobotę i niedzielę w godz. 12.00 - 15.00 zespół Biura Ogrodnika Miasta Gdyni zaprasza właścicieli tarasów, ogrodów czy balkonów na warsztaty ogrodnicze „Gdynia w kwiatach". Prowadzący pokażą rozmaite kompozycje roślinne w donicach, w różnych stylizacjach. Chętni będą mogli spróbować swoich sił realizując własne pomysły przy pomocy udostępnionych materiałów, pod okiem fachowców służących radą i pomocą. Udział w warsztatach jest doskonałą okazją do zdobycia wiedzy oraz inspiracji, pomocnych przy tworzeniu własnych, kwietnych aranżacji, które będzie można zgłosić do konkursu „Gdynia w kwiatach". Finał konkursu będzie miał miejsce na jesiennej imprezie „Dary Ziemi" w Parku Kolibki. Uczestników wyróżniających się własnymi talentami czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Ponadto, dla pań, miłośniczek kwiatów, w sobotę w godz. 13.00 - 18.00 odbędą się warsztaty florystyczne, prowadzone przez specjalistów ze Studia „Bukieciarnia" z Gdańska i Gdyni - nauka komponowania bukietów i wiązanek z ciętych kwiatów i roślin. Natomiast 12 maja w godz. 12.00 - 15.00 na swoje warsztaty florystyczne zaprasza Europejskie Centrum Kształcenia Pascal w Gdyni.
Dla dzieci organizatorzy przygotowali warsztaty plastyczne: graficzne i balonowe. Zajęcia poprowadzi artysta plastyk Izabela Moroz - Janiszewska (sobota i niedziela w godz. 12.00 - 16.00). W parku rozrywki: zjeżdżalnie, trampoliny, tory przeszkód. 

Bilet wstępu: dorośli 6 zł, dzieci wstęp wolny.
Więcej informacji o imprezie na stronie internetowej: http://www.ogrod-gdynia.pl/park.html.


Nie tylko zakupy na pikniku „Ogród” w Parku Kolibki