1098 (698) 2013-05-10 - 2013-05-16

Z Ciapkowa do ludzi

Kontynuujemy rubrykę, dzięki której, mamy nadzieję, kolejne porzucone psy i koty ze schroniska w Ciapkowie znajdą ciepły dom. Ciapkowo prowadzone jest przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt Animals. Mieści się przy ul. Małokackiej 3a w Gdyni - Redłowie, tel. 58 622 25 52. Jest otwarte w godz. 11.00 - 17.00, w weekendy w godz.11.00 -14.00. Psa lub kota może adoptować osoba pełnoletnia, posługująca się dowodem osobistym. Na podstawie dowodu spisywana jest umowa adopcyjna.
Psy są zaszczepione, wydawane z książeczkami zdrowia. Cennik adopcji zwierząt: psy do ½ roku - 60 zł, psy powyżej ½ roku - 80 zł, psy w typie psa rasowego - 150 zł, psy rasowe z rodowodem - 350 zł, psy powyżej 8 lat - 30 zł, koty do ½ roku - 20 zł, koty powyżej ½ roku - 50 zł.

Z Ciapkowa do ludzi - Matylda


Z niektórych kotów los szydzi. Czy zielonooka Matylda doczeka się prawdziwego szczęścia?
Matylda nie wierzy, że coś dobrego mogłoby ją jeszcze spotkać w życiu. Nic dziwnego. Ile razy wydawało się, że los się do niej uśmiechnął, tyle razy spotykało ją rozczarowanie. Miała zaledwie rok, gdy znaleziono ją błąkającą się na ulicy.
Mogłoby się wydawać, że miała szczęście w nieszczęściu. Osoba, która ją znalazła, zabrała koteczkę do siebie do domu. Minął miesiąc. Miesiąc to akurat tyle, żeby kot zdołał się przywiązać do nowych opiekunów i zaczął uczyć się reguł panujących w nowej rodzinie. Ludzie zmienili zdanie i odstawili kicię do schroniska. Matylda potwornie to odchorowała. Wydawało się, że nie przeżyje, ale udało się! Koteczka pokonała chorobę. Matylda okazała się silna i odważna w walce z przeciwnościami losu. Tylko, że lepsze jutro dla niej nie nadeszło. Matylda czeka na dom w schronisku od ponad roku. Koteczka jest miła, łagodna, ale zbyt dyskretna. Ma do zaofiarowania wierne kocie serduszko, tylko że póki co, nikt go nie chce... 

ikona