1099 (699) 2013-05-17 - 2013-05-23

Udany debiut Mateusza Arndta w reprezentacji

Na 50 - metrowej pływalni w słowackich Koszycach odbył się trójmecz pływacki z udziałem reprezentacji Czech, Słowacji i Polski.
W zawodach uczestniczyli: 13 i 14-letnie dziewczęta oraz 15 i 16 - letni chłopcy.
W gronie reprezentantów naszego kraju znalazł się gdyński pływak Mateusz Arndt. Zawodnik trenowany przez trenera Przemysława Czoków pięciokrotnie stawał na podium. W indywidualnych wyścigach na 200 (rekord województwa pomorskiego - 1:57,68) i 1500 m stylem dowolnym (16:47,50) zawodnik KS Delfin zdobył srebrny medal, na 400 m stylem dowolnym (4:15,40) był trzeci. Mateusz uczestniczył w zwycięskiej sztafecie 4x200 m stylem dowolnym oraz w sztafecie 4x100 m stylem dowolnym, która zajęła 2 miejsce. Reprezentacja Polski zwyciężyła klasyfikację drużynową zdobywając 42 medale.