UWAGA. W piątek 30.09.2022r. w budynku Urzędu Miasta Gdyni zostanie przeprowadzona próbna ewakuacja. Więcej informacji w komunikacie.  UWAGA. W piątek 30.09.2022r. w budynku Urzędu Miasta Gdyni zostanie przeprowadzona próbna ewakuacja. Więcej informacji w komunikacie. 
1099 (699) 2013-05-17 - 2013-05-23

Wiadomości turystyczne

Trwają zapisy do IV edycji Rajdu Kaszubskiego „Z kompasem.pl". Impreza dla pieszych i rowerzystów odbędzie się w dniach 25-26 maja w Staniszewie (gmina Kartuzy). Organizator zaprasza Gdynian (i nie tylko).
Na miejscu liczne atrakcje: ognisko, gitara, jazda na segwayach, zwiedzanie Kaszubskiego Parku Miniatur. Każdy uczestnik otrzyma kolorowy numer startowy oraz kolorową mapę. Tradycyjnie organizatorzy (gdyński Klub „Z kompasem") zapewniają cenne nagrody (m.in. loty paralotnią nad Kaszubami) - nie tylko dla najlepszych ekip.
W porównaniu z poprzednimi edycjami jest wprowadzonych kilka zmian dotyczących tras. Po pierwsze aż sześć do wyboru. Pojawia się nowa - krótka, dziesięciokilometrowa trasa „smerfowa"- dla rodziców z dziećmi i wszystkich, którzy początkują w rajdach na orientację. Strona internetowa: www.zkompasem.pl.


***

Oddział Morski PTTK zaprasza na ogólnodostępne wycieczki kilkudniowe po Polsce: m.in. Kraków, Wrocław, Puszcza Białowieska, Augustowski Szlak Papieski, Bieszczady, Lubuski Szlak Wina i Miodu, Warmia i Mazury, Dolny Śląsk; oraz zagraniczne. Również wycieczki jednodniowe m.in. Inscenizacja Bitwy pod Grunwaldem, Rejsy Szlakiem Papieskim z Ostródy do Iławy. Osoby zainteresowane tanim ubezpieczeniem NNW dla członków PTTK, obejmującym swym zasięgiem całą Europę proszone są o kontakt z Biurem Oddziału Morskiego PTTK w Gdyni.

***

Młodzieżowy Klub Turystyczny „Watra" działający przy Oddziale Morskim PTTK zaprasza młodzież na wycieczki:
Bieszczady - Obóz Wędrowny w dniach 29.06 - 9.07.2013 r., Ukraina - Krym - Jałta 13 - 28.07.2013 r., Bułgaria - Morze Czarne - Bałkany - Góry Riła - Macedonia 2 - 18.08.2013 r. Aby wziąć udział w wycieczkach klubowych należy zapisać się do PTTK. Zgłoszenia na wycieczki przyjmuje Biuro Oddziału Morskiego PTTK w Gdyni.