UWAGA. W piątek 30.09.2022r. w budynku Urzędu Miasta Gdyni zostanie przeprowadzona próbna ewakuacja. Więcej informacji w komunikacie.  UWAGA. W piątek 30.09.2022r. w budynku Urzędu Miasta Gdyni zostanie przeprowadzona próbna ewakuacja. Więcej informacji w komunikacie. 
1099 (699) 2013-05-17 - 2013-05-23

Zostań wolontariuszem na 38. Gdynia Film Festival!

Jeśli jesteś osobą: dyspozycyjną, obowiązkową, zaradną, komunikatywną i potrafisz pracować w zespole - to ta informacja jest właśnie dla Ciebie!
Pomorska Fundacja Filmowa poszukuje wolontariuszy do pracy przy 38. Gdynia - Festiwal Filmowy (w dniach 9 - 14 września 2013 r.).

Gdynia - Festiwal Filmowy to ponad 120 filmów, ponad 20 imprez towarzyszących w kilku obiektach festiwalowych, niemal 50 000 widzów i ogromna ilość ciekawych wyzwań! Nie musisz interesować się filmem - na festiwalu potrzebni są pasjonaci wszelkich dziedzin. Z pewnością zostaną wykorzystane Twoje mocne strony!
Wolontariat podczas Gdynia - Festiwal Filmowy to zajęcie dla wszystkich osób lubiących niecodzienne wyzwania, którym niestraszna jest praca w kilku obiektach festiwalowych w nienormowanych godzinach - czasem do późnych godzin wieczornych.
Rekrutacja prowadzona jest do następujących działów: opieka nad gośćmi krajowymi, opieka nad gośćmi zagranicznymi, biuro prasowe oraz gazeta festiwalowa.

Opieka nad gośćmi krajowymi
Praca z gośćmi krajowymi to jedno z najprzyjemniejszych, ale też najbardziej wymagających zadań na Festiwalu. Obsługa ekip filmowych, opieka nad największymi twórcami polskich filmów, szeroko pojęte wsparcie zespołu w bieżących zadaniach oraz aktywna współpraca z innymi działami to tylko niektóre z wyzwań, jakie co roku stają przed wolontariuszami Biura Gości Krajowych.

Opieka nad gośćmi zagranicznymi
Wolontariat w Biurze Gości Zagranicznych obejmuje opiekę nad grupą gości, organizację ich czasu, pomoc w bieżących sprawach, prowadzenie spraw administracyjno-organizacyjnych oraz kontakt z gośćmi zagranicznymi w kwestii ich pobytu na Festiwalu, zakwaterowania czy transportu. Wolontariusze aktywnie współpracują z zespołem Działu Współpracy z Zagranicą i z pozostałymi działami Festiwalu.

Biuro prasowe
Wolontariusz biura prasowego nie tylko stanowi wsparcie dla dziennikarzy, ale sam ma okazję poznać tajniki pracy reportera. Oprócz dystrybucji materiałów prasowych oraz pomocy przy prelekcjach, konferencjach itp., wolontariusz Biura Prasowego samodzielnie opisuje najważniejsze wydarzenia festiwalowe. To prawdziwa szkoła reporterska, w której można podszlifować swój dziennikarski warsztat.

Gazeta festiwalowa
Wolontariat w Gazecie Festiwalowej obejmuje pisanie relacji ze spotkań i wydarzeń festiwalowych oraz przeprowadzanie wywiadów z uczestnikami i gośćmi festiwalu. Oprócz tego wolontariusze Gazety zajmują się drukowaniem oraz kolportażem Gazety Festiwalowej.

Osoby zainteresowane powinny wypełnić formularz zgłoszeniowy i przesłać go na adres Pomorskiej Fundacji Filmowej w Gdyni faksem (+48 58 712 46 19); e-mailem (wolontariat@festiwalgdynia.pl) lub pocztą (81-533 Gdynia; ul. Wrocławska 93) do dnia 30 czerwca 2013 r.