Nocny Bieg Świętojański – zmiany w organizacji ruchu (21-22.06.2024)
1101 (701) 2013-05-31 - 2013-06-06

„Z Pogórza lato rusza” - festyn dla wszystkich

Festyn „Z Pogórza Lato Rusza"Choć do początku lata jeszcze trochę czasu, to jego powiew będzie można poczuć już 9 czerwca 2013 r.  podczas festynu „Z Pogórza Lato Rusza". Impreza odbędzie się w godz. 14.00-23.00 przy Galerii Szperk (Kosakowo, ul. Płk. Dąbka 338). Jej gwiazdą będzie zespół LemON.

Zanim jednak rozpocznie się koncert zwycięzców trzeciej edycji programu „Must Be The Music" na dzieci czekają atrakcje w ogromnym miasteczku na parkingu przed galerią: tworzenie biżuterii ze skarbów regionu i regionalnych serwetek, warsztaty małego majsterkowicza. Nie zabraknie malowania buziek, waty cukrowej i kolorowych dmuchanych zabawek, bez których żadna impreza dla najmłodszych nie może się odbyć.

Dla dorosłych przygotowano strefę fit - z ergometrem wioślarskim i rowerem. Do pokonania dystans 500 m. Będzie można się zważyć, poznać skład swojego ciała: ilość tłuszczu, zawartość mięśni, wody, wagę kości oraz BMI. W programie znajdą się nie tylko sportowe atrakcje, ale również artystyczne, m.in.: tworzenie własnego ekslibrisu, czyli ozdobnego znaku, magnesu, wyplatanie wianków i struganie fujarek. Rodziny będą mogły wziąć udział w turnieju gry w kapsle.

W tym samym czasie na scenie wystąpią lokalne zespoły: Zespół Kosakowianie, Chór Morzanie, Utalentowane Dzieci i Młodzież z Gminy Kosakowo. Gdyńską dzielnicę Pogórze reprezentować będą dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 49 oraz uczniowie Zespołu Szkół nr 11.

O godz. 18.00 wieczorną część imprezy rozpocznie występ grupy Logan Route - trójmiejskiej formacji, dla której inspiracją jest twórczość zespołu Queen. Kaszubski akcentem imprezy będzie występ kabaretu Kuńda. W wir tańca porwie zespół Future Folk, łączący muzykę taneczną z góralszczyzną. Wystąpią też Stanisław Karpiel-Bułecka i Szymon Chyc-Magdzin z Zakopanego, którzy wniosą typowe dla regionu elementy tradycji ludowej, a Matt Kowalsky wzbogaci całość o nowoczesne brzmienia.

Wieczór zakończy muzyczne objawienie ubiegłego roku - grupa LemON. Ich debiutancka płyta w ciągu kilku tygodni pokryła się złotem. Zespół był nominowany do nagrody Fryderyka 2013 w kategorii debiut roku. Początek koncertu o godz. 21.00.

Organizatorami festynu są: rada dzielnicy Gdynia Pogórze oraz wójt gminy Kosakowo.

ikona