1101 (701) 2013-05-31 - 2013-06-06

Miasto w imponującej mikroskali w Infoboxie

Prawie 2000 budynków, wiernie odwzorowana sieć ulic, morenowe wzgórza, lasy, portowe nabrzeża - wszystko na swoim miejscu, ale w mikroskali. Ogromna makieta urbanistyczna Gdyni stanie w centralnym punkcie gdyńskiego Infoboxu.
Wymiary makiety są imponujące - prawie 8 metrów długości przy 4 metrach szerokości. To powierzchnia większa od niejednego mieszkania! Makieta, której skala to 1:720, obejmuje zasięgiem tereny od Dworca Morskiego na północy, po okolice przystanku SKM Gdynia Redłowo na południu. Krawędź wschodnia przebiega przez lasy Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, zaś zachodnia przez wody Zatoki Gdańskiej.
Na makiecie przedstawiono wiernie, prawie 100 najbardziej charakterystycznych dla miasta obiektów. Z pewnością oglądający nie będą mieli najmniejszych problemów z rozpoznaniem modernistycznych kamienic, Stadionu Miejskiego, Daru Pomorza, czy Sea Towers. Co ciekawe, oprócz budynków istniejących, na makiecie przedstawiono także obiekty, które powstaną w przyszłości, lub które są w trakcie realizacji. Dla wyróżnienia, do ich produkcji użyto półprzezroczystego rodzaju tworzywa. Gdy poszczególne inwestycje zostaną zrealizowane, znajdzie to odzwierciedlenie także na makiecie - budynki półprzezroczyste będą zamieniane na te same, ale wykonane z PCV, z dbałością o najdrobniejsze detale.
Efektowna w dzień, efektowna też w nocy. Makieta po zmroku będzie prezentować się intrygująco, dzięki funkcji podświetlenia. Za pomocą specjalnego panelu ulokowanego wzdłuż krawędzi, oglądający będzie mógł podświetlić jeden, kilka lub wszystkie z listy ponad 70 obiektów.
Zapraszamy na otwarcie Infoboxu, by osobiście przekonać się jak wygląda nasze miasto w skali mikro - 8 czerwca od godz. 14.00.  

ikona