1101 (701) 2013-05-31 - 2013-06-06

Najlepsi młodzi informatycy z Gdyni, Warszawy i Wrocławia

Finaliści VII Olimpiady Informatycznej GimnazjalistówVII Olimpiada Informatyczna Gimnazjalistów dobiegła końca. W dniach 24-26 maja 2013 r. w Gdyni odbył się ogólnopolski finał. Zawody odbywały się w dwóch kategoriach: indywidualnej i drużynowej.

Tegorocznymi zwycięzcami zostali ex aequo Paweł Burzyński i Tomasz Kościuszko, którzy pokonali 76 innych finalistów z całego kraju i uzyskali maksymalny wynik. W kategorii drużynowej zwyciężył zespół Aardvarks.

Zwycięzcy tegorocznej olimpiady w kategorii indywidualnej - Paweł Burzyński, uczeń Gimnazjum nr 24 z oddziałami dwujęzycznymi w Gdyni i Tomasz Kościuszko, uczeń Gimnazjum Dwujęzycznego nr 42 w Warszawie, najlepiej poradzili sobie z trzema wyzwaniami algorytmicznymi i zdobyli maksymalną ilość punktów. Tuż za nimi w rankingu uplasowała się Agnieszka Dudek z Gimnazjum nr 49 z Oddziałami Dwujęzycznymi we Wrocławiu, która również została laureatką I stopnia.

Komitet Główny Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów przyznał pozostałym uczestnikom zawodów indywidualnych tytuły laureatów II-IV stopnia i finalistów.

Zwycięski zespół Aardvarks z Gimnazjum nr 49 z Oddziałami Dwujęzycznymi we Wrocławiu wystąpił w składzie: Agnieszka Dudek, Alicja Chaszczewicz, Jarosław Kwiecień i Jakub Zadrożny. Drużyna powtórzyła sukces z ubiegłego roku i ponownie pokonała 24 inne zespoły z całej Polski. Drugie miejsce zajęła drużyna z Gimnazjum nr 24 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Gdyni w składzie: Paweł Burzyński, Mateusz Kurek, Juliusz Pham i Stanisław Szymanowicz. Na podium stanęli również uczestnicy z Gimnazjum nr 50 w Bydgoszczy: Jakub Jasiulewicz, Nikodem Kramarz, Anika Rybicka, Michał Tepper.

Finaliści VII Olimpiady Informatycznej GimnazjalistówLaureaci zawodów indywidualnych i drużynowych otrzymali nagrody rzeczowe - sprzęt elektroniczny i materiały edukacyjne, które mają służyć dalszemu rozwojowi w dziedzinie informatyki. Najlepsi zaproszeni zostali na letnie obozy naukowo-treningowe.
Pakiet multimedialnych programów z zakresu matematyki, a także przewodniki dla młodych przedsiębiorców przekazała także firma Young Digital Planet SA. Udział w olimpiadzie to jednak nie tylko okazja do zyskania cennych nagród - laureaci zawodów indywidualnych przyjmowani są do publicznej szkoły ponadgimnazjalnej niezależnie od kryteriów zawartych w statucie szkoły.