1101 (701) 2013-05-31 - 2013-06-06

Udane starty gimnastyczek z Gdyni

W gdyńskiej Szkole Mistrzostwa Sportowego odbyły się Eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży kl. II oraz Drużynowe Mistrzostwa Polski w gimnastyce artystycznej.
W kwalifikacjach wzięły udział zawodniczki z rocznika 2001 i 2002 - podopieczne Anny Mrozińskiej i Marii Mrozińskiej: Nadia Walczak, Klaudia Grochalska, Natalia Baumert oraz Daria Rutkowska- podopieczna Joanny Pęgowskiej (SGA Gdynia) oraz Natalia Wiśniewska, Ada Gudel, Martyna Truszkowska, Natalia Krzyżanowska, Klara Mocek, Paulina Kaczor oraz Michalina Paluchowska - podopieczne Hanny Narloch (UKS Jantar Gdynia). Gdynianki zacięcie walczyły o najwyższe trofea oraz o kwalifikację do OOM, która odbędzie się w Łodzi. W wieloboju Natalia Wiśniewska zajęła II miejsce, Nadia Walczak zajęła mocne IV miejsce, Klaudia Grochalska była IX, a Natalia Baumert tuż za klubową koleżanką, na miejscu X. Paulina Kaczor wywalczyła XII pozycję, Martyna Truszkowska miejsce XVIII, tuż za nią na miejscu XX uplasowała się Natalia Krzyżanowska. Listę zawodniczek kwalifikujących się do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży zamknęła Klara Mocek zajmując XXIV miejsce. Ada Gudel zajęła XXVII a Daria Rutkowska XXVIII miejsce, tym samym niewiele zabrakło im do kwalifikacji.
Drużynowy Puchar Polski tym razem wyjechał z Gdyni do Krakowa. Drużyna SGA w składzie: Nadia Walczak, Klaudia Grochalska oraz Natalia Baumert stanęła na II miejscu podium a na miejscu trzecim uplasował się UKS Jantar Gdynia w składzie: Natalia Wiśniewska, Paulina Kaczor oraz Martyna Truszkowska.
Wszystkie zawodniczki są uczennicami Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Gdyni przy ulicy Władysława IV 54. Gratulacje dla zawodniczek i trenerek oraz powodzenia na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. 

ikona