1101 (701) 2013-05-31 - 2013-06-06

Wspinaj się w Gdyni!

Na gdyńskiej mapie możliwości aktywnego spędzania wolnego czasu pojawił się kolejny dobry adres. To centrum wspinaczkowe Triblok przy ulicy Partyzantów 36 w Gdyni.
We wnętrzu budynku starej kotłowni, wyremontowanym przez grupę pasjonatów wspinaczki, czeka ścianka o powierzchni 200 m² i wysokości 3 m. Nadaje się dla osób o różnym poziomie zaawansowania. Swoje miejsce znajdzie tam wspinaczkowy żółtodziób, dla którego wyzwaniem będzie zmierzenie się z pionowymi odcinkami ścianki. Osoby z większym doświadczeniem zmierzą się z sekcjami bardziej odchylonymi od pionu, a profesjonaliści spróbują swoich sił wspinając się pod sufitem.
Gdyńska ścianka to tzw. ścianka boulderowa. W przypadku tej odmiany wspinaczki zawodnicy nie używają uprzęży ani lin, jak na tradycyjnych ściankach. Tu asekuracją są materace, które doskonale amortyzują ewentualny upadek. Celem w boulderingu jest nie tylko wspięcie się na odpowiednią wysokość, ale też rozwiązywanie problemów. Często, by pokonać trudniejszy odcinek na trasie, trzeba nieco pogłówkować. Doświadczenie zdobyte na ściance boulderowej przydaje się podczas wspinaczki z liną i na prawdziwych skałkach.
Wspinaczka to doskonały pomysł na długie jesienne wieczory. Czego potrzeba, by zacząć przygodę ze ścianką w Gdyni? Niewiele! Wystarczy zwykły strój sportowy, odrobina chęci, by przekonać się jak wciągająca może być wspinaczka.
Centrum otwarte jest 7 dni w tygodniu. Bilety w cenie: 12/14 złotych za wejście.
Centrum Wspinaczkowe Triblok
ul. Partyzantów 36
81-442 Gdynia
e-mail: triblok.triblok@gmail.com
Strona internetowa: www.triblok.pl.

ikona