1103 (703) 2013-06-14 - 2013-06-20

Alkohol i jego tajemnice - spotkanie w bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni oraz Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne zapraszają 14 czerwca 2013 r. o godz. 17.00 (MBP Filia nr 1, ul. Boisko 6, Obłuże) rodziców i dzieci na spotkanie „Alkohol i jego tajemnice. Co powinieneś wiedzieć zanim dorośniesz" z dr Elżbietą Zubrzycką - biologiem i psychologiem, założycielką i prezesem Gdańskiego Wydawnictwa Psychologicznego.

Dr Zubrzycka jest autorką licznych książek dla dzieci i młodzieży. Poprzez literaturę uświadamia dzieciom, czym jest przemoc i jak sobie z nią radzić w szkole i w domu, jak rozmawiać na trudne tematy i w jaki sposób komunikować się z innymi, by nie dochodziło do przemocy. Na spotkaniu w bibliotece dr Zubrzycka nawiązywać będzie do książki „Alkohol i jego tajemnice. Co powinieneś wiedzieć zanim dorośniesz".

Książka jest adresowana do dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 14 lat. Dostarcza rzetelnej wiedzy na temat działania alkoholu i mechanizmu choroby alkoholowej. Wyjaśnia niezrozumiałe zachowania osób dotkniętych tym problemem i przygotowuje do zmian zachodzących po podjęciu leczenia. Dzięki tej książce dzieci nauczą się rozpoznawać i akceptować uczucia - swoje i innych osób. Dadzą sobie prawo do zaspokajania dziecięcych potrzeb, do radości, zabawy i do rozwoju.

Wstęp wolny.