1103 (703) 2013-06-14 - 2013-06-20

Festiwal serów i wina na Skwerze Kościuszki

Uczta dla smakoszy! Od 21 do 23 czerwca 2013 r. na Skwerze Kościuszki w Gdyni, przy fontannie, odbędzie się czwarty kiermasz „Wina i Sery". Szlachetne wina, miód pitny, nalewki owocowe, a także różnego rodzaju sery zadowolą nawet najbardziej wyrafinowane gusta kulinarne. Degustować i kupować będzie można w godz. 10.00-20.00.
 
Na kiermaszu pojawią się wina: gruzińskie, bułgarskie greckie, francuskie, portugalskie, włoskie, polskie, a także z Ameryki Północnej i Południowej, Afryki i Australii. Skosztować i zakupić będzie można różnych gatunków sera: żółtego, białego i tego arystokratycznego - długo dojrzewającego. Na smakoszy czekać również będą inne przysmaki: pasztety, wędliny, konfitury, miody, pieczywo. W sumie zaprezentuje się 33 wystawców.
 
W tym roku mocnym akcentem kiermaszu będą ekologiczne wina i sery w Polsce i na świecie. O nowym trendzie w produkcji w piątek i sobotę opowiedzą specjaliści i praktycy. Niedziela poświęcona będzie winom z Gruzji oraz Bułgarii. Prezentacjom oraz degustacjom towarzyszyć będzie muzyka obu krajów.

Wstęp wolny.