1103 (703) 2013-06-14 - 2013-06-20

Ogólnopolski Dzień Dogoterapii - 15 czerwca

Już po raz siódmy obchodzimy Ogólnopolski Dzień Dogoterapii. Jest to jedna z form terapii wspomagającej, w której ważną rolę odgrywa specjalnie przygotowany do tego pies.

W Gdyni, już od ponad dziesięciu lat, dogoterapią zajmuje się Fundacja Dogtor. Prowadzi ona zajęcia dla osób niepełnosprawnych, dzieci i młodzieży zagrożonej patologiami oraz wszystkich tych, którzy potrzebują wsparcia czworonożnego terapeuty. Wolontariusze fundacji prowadzą również zajęcia edukacyjne, na których uczą dzieci właściwych zachowań wobec psa oraz bezpiecznego kontaktu z nim.
Pod koniec czerwca odbędzie się rekrutacja wolontariuszy do Fundacji Dogtor. Jeśli masz psa, który lubi kontakt z ludźmi, nie przejawia agresji, jest zdrowy, nie ukończył 2 roku życia, nie należy do rasy uznawanej za agresywną, ani nie jest mieszańcem tych ras, a Ty jesteś osobą otwartą, empatyczną i chcesz sprawdzić się jako wolontariusz - zgłoś się do fundacji!

Zgłoszenia zawierające informację o psie oraz numer telefonu kontaktowego można przesyłać drogą mailową na adres e-mail: fundacjadogtor@onet.pl do 22 czerwca.

Więcej informacji na stronie internetowej: www.fundacjadogtor.org.