1103 (703) 2013-06-14 - 2013-06-20

Pieskie życie? Nie w Ciapkowie!

Jeszcze przed zimą czworonożni mieszkańcy schroniska dla bezdomnych zwierząt Ciapkowo wprowadzą się do nowego, ocieplanego pawilonu. Trwa modernizacja obiektu przy ul. Małokackiej. Koszt modernizacji - 1,5 miliona złotych - pokryje Miasto Gdynia.
W Ciapkowie na co dzień mieszka 280 psów i 150 kotów. Każdy z nich marzy, by znaleźć właściciela. Jednak zanim się to stanie, zwierzęta z pewnością ucieszą się z poprawy warunków ich obecnego schronienia. A zmieni się sporo!
W maju 2013 r. rozpoczęły się prace modernizacyjne schroniska. Rozebrano już dotychczasowe boksy, które czasy świetności miały już dawno za sobą. W ich miejsce powstanie duży, murowany i ocieplany pawilon dla stu zwierząt - cieszy się Katarzyna Kownacka, kierownik schroniska, które na zlecenie Gminy Gdynia prowadzi stowarzyszenie OTOZ Animals. Znajdą się tam specjalne, osobne pomieszczenia dla psów chorych, starszych, ale też szczeniąt. Do każdego z powstających w budynku przestrzennych boksów przylegać będzie zewnętrzny wybieg - zapowiada pani Katarzyna.
Prace, które wykonuje firma Ecozet, potrwają do końca października 2013 r.