1103 (703) 2013-06-14 - 2013-06-20

Spacer orłowskimi szlakami

Fundacja Kulturalne Pomorze i Sławomir Kitowski, autor albumów o Gdyni i prezes Towarzystwa Przyjaciół Orłowa, zapraszają seniorów na spacer z historią i pięknym krajobrazem w tle do Kolibek i nadmorskiego Orłowa. Wycieczka odbędzie się 18 czerwca br.

W planie wycieczki są: wysepka między jezdniami al. Zwycięstwa, gdzie zobaczymy lokalizację i zarys kształtu nieistniejącego kościółka Św. Józefa, zbiorowy pomnik przyrody oraz stary cmentarzyk, teren Zespołu Dworsko-Parkowego, orłowskie Studio Architektoniczne Kwadrat Jacka Droszcza (projektanta m.in. gdyńskiego INFOBOXU), pozostałości Groty Królowej Marysieńki. Po drodze spróbujemy odgadnąć miejsce, gdzie mógł stać pierwszy dwór kolibkowski, orłowski Park Królowej Marysieńki i promenada nadmorska, Domek Żeromskiego. Podczas spaceru Sławomir Kitowski będzie opowiadał o historii krajobrazu kulturowego Orłowa i Kolibek, architekturze letniskowej i przedstawi wizję rewaloryzacji nadmorskiej przestrzeni publicznej Orłowa.

Wskazany jest strój rekreacyjny, wygodne obuwie i pogoda ducha. Będzie to trzecia wycieczka z cyklu „Niezwykle miejsca"- projektu który otrzymał dofinansowanie Centrum Aktywności Seniora w Gdyni. Zapisy telefoniczne na wycieczkę przyjmuje Agnieszka Robakowska: tel. 502 112 394, e-mail: kulturalnepomorze@gmail.com.

Ilość miejsc ograniczona.