1103 (703) 2013-06-14 - 2013-06-20

Weekend z radiową Trójką w Gdyni

Lista przebojów Trójki ponownie zagości w Gdyni! W piątek 14 czerwca 2013 r. redaktor Piotr Baron poprowadzi kolejne notowanie tej kultowej audycji – na żywo z gdyńskiego Infoboxu. A  w sobotę 15 czerwca na skwerze przed budynkiem uroczyście odsłoni ławeczkę Trójki.

Listę Przebojów Trójki z gdyńskiego Infoboxu poprowadzi redaktor Piotr Baron. // fot. Paweł Lewinowicz

Gdynia Infobox nazywany jest obserwatorium zmian, bo śledzić w nim można przemiany w miejskiej przestrzeni. W najbliższy piątek 14 czerwca będziemy mieli okazję, by obserwować tam zmiany innego rodzaju – zmiany muzyczne. Redaktor Piotr Baron poprowadzi stamtąd Listę Przebojów Programu III Polskiego Radia, a zgromadzona publiczność będzie współuczestniczyć w tworzeniu niezapomnianej atmosfery. Będzie to również wyjątkowa szansa, by zobaczyć „od kuchni”, jak powstaje jedna z najsłynniejszych audycji radiowych w Polsce. Chętni z pewnością znajdą sposób, by zrobić sobie wspólne zdjęcie z redaktorem prowadzącym, zdobyć autograf, a może nawet zapowiedzieć jeden z utworów na antenie. Początek trzygodzinnej audycji prosto z Gdyni o godz. 19.05. A jaki utwór będzie na pierwszym miejscu – Daft Punk, Depeche Mode czy czeski bard Jaromir Nohavica – dowiemy się przed godz. 22.

To nie pierwsza wizyta Listy Przebojów w Gdyni. 2 września 2011 roku Marek Niedźwiecki poprowadził 1544. notowanie z pokładu legendarnej „białej fegaty” – Daru Pomorza. Działo się to podczas zlotu żaglowców The Culture Tall Ships Regatta.

W sobotę 15 czerwca Gdynia Infobox – Obserwatorium Zmian zaserwuje nam kolejną zmianę w ramach weekendu z radiową Trójką. Na skwerze przed budynkiem, w cieniu rozłożystego klonu tatarskiego, stanie ławeczka Trójki. Jej uroczyste otwarcie nastąpi podczas programu Radiowy Dom Kultury. Ławeczkę o godz. 13.30 odsłonią redaktor Piotr Baron i prezydent Gdyni Wojciech Szczurek, co za pośrednictwem radia słyszeć będzie cała Polska. Oczywiście, najlepiej być wówczas w Infoboxie.

Ławeczka Trójki to nie tylko miejsce odpoczynku. Siedząc na niej, możemy posłuchać, co ciekawego wydarzyło się na Liście Przebojów w danym miesiącu.  Podsumowania przygotowuje „ojciec założyciel” audycji – Marek Niedźwiecki.

fot. Paweł Lewinowicz