1103 (703) 2013-06-14 - 2013-06-20

Wystawy

Muzeum Miasta Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego 1 zaprasza do oglądania wystaw:
- „30 lat Muzeum Miasta Gdyni 1983-2013. Prezentacja zbiorów". Jest to wystawa wyjątkowa, eksponowana w niecodziennej, zaskakującej aranżacji. Zobaczyć można wszystko to, czym muzeum żyje; fotografie, dokumenty, plany, afisze, przedmioty kultury materialnej a także zbiory Działu Sztuki i Biblioteki. Wystawa czynna do 1.09.2013 r.;
- „30 lat muzeum Miasta Gdyni 1983-2013. Prezentacja plakatów i wydawnictw". Wystawa zwraca szczególną uwagę na wydawnictwa, które ukazały się w Muzeum Miasta Gdyni. Są to opracowania dotyczące historii Gdyni, tej najnowszej jak i pradziejów miasta. Wystawa plakatów oraz folderów dotyczących wystaw organizowanych w muzeum pozwoli prześledzić ekspozycyjną historię muzeum. Wystawa prezentowanoa do 23.06.2013 r.;
- „Skowronki" Dory Hary. Wystawa towarzysząca 9. Międzynarodowemu Nadbałtyckiemu Triennale Miniatury Tkackiej w Gdyni. Na szybach okien klatki schodowej Muzeum Miasta Gdyni zaprezentowana zostanie instalacja tkanin jedwabnych pt. Skowronki. Autorką tego niezwykle ciekawego projektu jest Dora Hara. To przedsięwzięcie nie jest jej pierwszym tego typu działaniem artystycznym. W 2010 artystka prezentowała instalacje na szybach Prefectural Culture Centre in Fukushima w Japonii, gdzie została zaproszona, jako gość specjalny na Biennale Współczesnej Sztuki Japońskiej. Wystawa prezentowana do 1.09.2013 r.;
- „Fotografia. Wystawa retrospektywna (1949-1999)" Krystyny Łyczywek. Fotografie oglądać można do 23.06.2013 r.;
- „Ginące zawody" w Domku Abrahama (ul. Starowiejska 30).
Wystawy zmienne i stałe można oglądać codziennie poza poniedziałkiem w godzinach od 10.00 do 17.00. Wstęp: od wtorku do czwartku, w soboty i niedziele bilety w cenie: normalny 7 zł i ulgowy 4 zł, w piątek wstęp wolny. Więcej: www.muzeumgdynia.pl.
***
Gdyńskie Centrum Organizacji Pozarządowych (ul. 3 Maja 27/31) zaprasza do obejrzenia wystawy malarstwa „Mój świat malowany". Autorkami prac są uczestniczki zajęć plastycznych, organizowanych przez Fundację FLY w Gdyni. Prace zostały wykonane pod opieką artysty plastyka Marty Kapuścińskiej. Wystawa potrwa do 19 czerwca 2013 r. Ekspozycję można zwiedzać od poniedziałku do piątku w godz. 8.30 -19.30.
***
Towarzystwo Przyjaciół Orłowa wraz ze Szkołą Podstawową nr 39 w Gdyni im. kpt. ż.w. Kazimierza Jurkiewicza zapraszają do zwiedzania wystawy w Domku Żeromskiego. Jest ona plonem Wojewódzkiego Konkursu Form Przestrzennych i Modelarskich pt: „Latarnie Morskie Polskiego Wybrzeża".
Ekspozycja jest dostępna w siedzibie TPO na I piętrze Domku Żeromskiego w soboty i niedziele w godz. 11.00 - 17.00, wejście od ul. Zacisznej do końca czerwca.
Wstęp wolny.
***
Galeria Sztuki Szkolnej Gdyńskiej Szkoły Społecznej, ul. Kapitańska 37, zaprasza do obejrzenia wystawy fotograficznej uczennicy kl. I TOR Emilii Górskiej pt. „Przebudź się! Powstań! Bądź człowiekiem!". Wystawę można zwiedzać do 28 czerwca 2013 r.
***
Galeria Sztuki przy Gdyńskiej Szkole Społecznej oraz Piotr Hajdrych uczeń klasy 4.a zapraszają na wystawę modeli samolotów wykonanych z papieru. Wystawa pod tytułem „Moje samoloty..." jest czynna do końca roku szkolnego w GSS w godzinach 9.00 - 17.00.
***
Koło Plastyków przy Towarzystwie Miłośników w Gdyni zaprasza do swojej siedziby przy ul. Władysława IV 51 na wystawę malarstwa (batik) artysty plastyka Wandy Frąckowskiej. Wystawa zatytułowana „Woskiem malowane" potrwa do 20.06.2013 r.
***
Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART zaprasza na wystawę malarstwa Czesława Tumielewicza „Przedwiośnie 2013" do lokalu artystycznego „Tygiel", ul. Abrahama 86 (wejście od ul. Władysława IV). Wystawa eksponowana do 25.06.2013 r. Czesław Tumielewicz - malarz, grafik, od 1994 r. profesor ASP w Gdańsku. Uprawia linoryt, litografie, monotypię, akwafortę, akwatintę i druk cyfrowy, a w malarstwie techniki olejne, akrylowe, akwarelę i suchy pastel. W 2003 r. rozpoczyna cykl erotyków realizowany w grafice i malarstwie.
Wstęp wolny. Strona internetowa: www.eraartprofile.pl.
***
Miejska Biblioteka Publiczna i Gdyńska Szkoła Społeczna zapraszają na wystawę pokonkursową prac nagrodzonych i wyróżnionych w IV Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Świat wokół mnie". Prace prezentowane będą w Filii nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej na Grabówku przy ul. Morskiej 113 od 17.06 do 12.07.2013 r.
***
Fundacja FLY oraz IV Oddział Banku PEKAO SA zaprasza na wystawę prac batiku grupy seniorów prowadzonych przez artystę plastyka Wandę Frąckowską w Fundacji FLY w ramach realizacji projektu „Ciągle Młodzi" współfinansowanego z budżetu miasta Gdyni oraz Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Wystawa czynna jest od pon. do pt. w godz. 9.00 - 17.00 w siedzibie oddziału banku przy ul. Pułaskiego 8. Wstęp wolny.
***
W Gdyńskiej Szkole Społecznej przy ul. Kapitańskiej 37, od 11.06 do 28.06.2013, w dni powszednie, można oglądać wystawę pt. „Rzeźbione Naturą". Fotografie, których autorką jest Dominika Prokopiuk uczennica klasy III gimnazjum, przedstawiają zaskakujące rzeźby przyrody. Makro zdjęcia przybliżają nam obrazy, których nie zauważamy na co dzień. Wstęp wolny. Wystawa jest częścią Galerii Sztuki Szkolnej przy GSS, której opiekunem jest Mirosław Pawlik.
***
Caffe Anioł zaprasza 15 czerwca 2013 r. o godz. 17.00 na wernisaż wystawy „Babskie dusze - obrazy Beaty Ewy i Ani".
Beata Korybalska
pedagog na emeryturze maluje i tworzy różne piękne przedmioty z potrzeby duszy. Ewa Kuźmiak urodziła się w Gdyni studiowała na PWSSP w Gdańsku na wydziale Malarstwa i Grafiki. Obecnie mieszka i pracuje w Gdyni. Na wystawie można zobaczyć niewielkie formatem prace abstrakcyjne kompozycje i bardziej realistyczne kwiaty. Anna Maciejko maluje co w duszy gra i na czym się da. Wystawa otwarta będzie do 29 czerwca 2013 r. Wstęp wolny.
***
W zmodernizowanym biurowcu G330 „Akwarium" znajdującym się na rewitalizowanym postoczniowym terenie Bałtyckiego Portu Nowych Technologii (ul. Czechosłowacka 3) oglądać można wystawę „Koncepcja rozwoju infrastruktury Bałtyckiego Portu Nowych Technologii - rewitalizacja terenu postoczniowego w Gdyni". Z pięciu koncepcji architektonicznych wykonywanych w zespołach studentów SSW, wyróżniono najlepszy pomysł łączący kompleksowość i spójność elementów architektury budynków, małej architektury oraz krajobrazu (zieleni). Nagrodzone panie - Katarzyna Mudlaff, Katarzyna Puchalska, Klaudia Saj-Serema popłyną w rejs promem do Skandynawii. Wystawę odwiedzać można w godz. 8.00 - 16.00 do 21 czerwca 2013 r.
***
AHAVA ART zaprasza na wernisaż malarstwa i linorytu Aleksandry Prusinowskiej, który odbędzie się w czwartek, 20 czerwca 2013 roku, o godzinie 19.00 w Orłowie (al. Zwycięstwa 220). Wernisaż inauguruje działalność wystawienniczą studio.
Aleksandra Prusinowska jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Prace tworzy główne w technice malarstwa olejnego na płótnie oraz wielkoformatowe kolorowe grafiki w technice linorytu. Grafikę w swojej twórczości traktuje równorzędnie z malarstwem. Na wernisażu będzie można zobaczyć najnowsze, nigdzie wcześniej nieprezentowane prace autorki.
Prace artystów związanych ze studiem można oglądać w godzinach otwarcia: poniedziałek - piątek 11.00 - 19.00 i sobota 10.00 - 15.00. Oglądanie i zakup prac jest również możliwy w dowolnym dniu i godzinie, po wcześniejszym umówieniu: Natalia Pomaz, 698 767 731, e-mail: natalia.pomaz@ahavaart.pl.