Uwaga! Od soboty 24 października cała Polska staje się strefą czerwoną, będą również obowiązywać nowe zasady bezpieczeństwa. W przestrzeni publicznej zasłoń usta i nos.

Uwaga! Od soboty 24 października cała Polska staje się strefą czerwoną, będą również obowiązywać nowe zasady bezpieczeństwa. W przestrzeni publicznej zasłoń usta i nos.

1104 (704) 2013-06-21 - 2013-06-27

Dzień otwarty z psami asystującymi

24 czerwca 2013 r. w godz. 11.00 - 15.00 w Centrum Integracja (ul. Traugutta 2) odbędzie się „Dzień otwarty z psami asystującymi w Gdyni".

Dzień otwarty poświęcony będzie Fince, która czeka na swojego opiekuna - osobę z niepełnosprawnością mieszkającą w Gdyni. Będzie to okazja dla wszystkich osób zainteresowanych posiadaniem psa asystującego, a także dla tych, którzy są zainteresowani pracą czworonogów do zapoznania się z ich rolą, sposobem pracy, a także warunkami jakie trzeba spełnić i na jakich zasadach można psa asystującego otrzymać.

Spotkanie poprowadzą:
Anna Dobkowska, ze swoją asystentką - biszkoptową labradorką Vectrą o której mówi: „dla mnie narzędziem do wielu działań jest właśnie Vectra, która zmniejsza lub też niweluje pewne bariery, które uniemożliwiłyby mi realizowanie siebie i zamierzonych celów. Nigdy nie poznamy gdzie zaczynają, a gdzie kończą się nasze granice dopóki nie zaczniemy ich przekraczać... Dzięki Vectrze mogę z odwagą to robić" oraz Anna Urbańska, która na Iris czekała dwa lata i, jak sama wielokrotnie powtarza - „nie ma wątpliwości, że warto było uzbroić się w cierpliwość."

Podzielą się wiedzą i swoimi doświadczeniami. Będzie można również zobaczyć próbkę umiejętności obu psów.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Fundacji DOGIQ: www.dogiq.org.pl, a także Centrum Integracja Gdynia: www.integracja.org.