Uwaga! Od soboty 24 października cała Polska staje się strefą czerwoną, będą również obowiązywać nowe zasady bezpieczeństwa. W przestrzeni publicznej zasłoń usta i nos.

Uwaga! Od soboty 24 października cała Polska staje się strefą czerwoną, będą również obowiązywać nowe zasady bezpieczeństwa. W przestrzeni publicznej zasłoń usta i nos.

1104 (704) 2013-06-21 - 2013-06-27

Pełnoletnia Scena Letnia pełna atrakcji

Niezwykle zapowiada się w tym roku sezon na Scenie Letniej w Orłowie. W te wakacje przy szumie fal morskich zobaczyć będzie można nie tylko aktorów teatru gombrowiczowskiego. Start 29 czerwca.

Osiemnasty sezon na Scenie Letniej w Orłowie otworzy 29 czerwca o godz. 20.00 spektakl „W kręgu namiętności - Tango Piazzolla" w reżyserii Józefa Opalskiego, który przybliży nam klimat argentyńskich knajpek, w których króluje miłość i tango.
Teatr Miejski pokaże także „Słodkie lata 20., 30. ..." w reżyserii Jana Szurmieja, które przeniosą nas w świat przedwojennego kabaretu. Oba spektakle powstały z myślą o scenie na plaży.
Aktorzy przeniosą też na scenę letnią trzy spektakle, które swoje premiery miały w stałej siedzibie teatru przy ul. Bema 26, czyli najnowszą produkcję „Sammy" w reżyserii Andrzeja Mańkowskiego, w której w brawurowy sposób splatają się wielkie przeboje w wykonaniu Doroty Lulki, mafijne długi i miłość; spektakl „Bóg mordu" w reżyserii Tomasz Mana, który jest czarną komedią małżeńską oraz spektakl dla tych, którzy lubią się śmiać - „Bóg" Woody'ego Allena w reżyserii Grzegorza Kempinsky'ego. To wybuchowa mieszanka błyskotliwych żartów ze sztuki, misji teatru i aktorów, pełna aktualnych odniesień do otaczającej nas rzeczywistości.
Dla dzieci, jak co roku, teatr przygotował teatralną odsłonę ogólnopolskiej kampanii „Cała Polska czyta dzieciom". We współpracy z Bankiem Nordea ogłoszony zostanie również konkurs fotograficzny Nordea Foto - Scena Letnia w obiektywie na najlepsze zdjęcie ze Sceny Letniej w Orłowie. Będzie to już 11. edycja konkursu.

Repertuar Teatr Miejskiego na stronie internetowej: www.teatrgombrowicza.art.pl.

Teatr Miejski w Gdyni - repertuar Sceny Letniej


Gościnnie na Scenie Letniej ze swoimi propozycjami pojawi się Teatr Czwarte Miasto, który bawić będzie w lipcowe poniedziałki i wtorki. Już 1 i 2 lipca o godz. 20.00 zaprasza na koncert „Szlafrok(&roll)" Andrzeja Poniedzielskiego z udziałem Sylwii Różyckiej (śpiew) i Andrzeja Pawlukiewicza (akompaniament). Recital promujący najnowszą płytę Andrzeja Poniedzielskiego, znakomitego satyryka i poety, wybitnego twórcy kabaretowego. W programie autorskie wykonania piosenek pisanych dla wielu cenionych artystów: m.in. Maryli Rodowicz, Edyty Geppert, Seweryna Krajewskiego.
W kolejnym tygodniu, 8 i 9 lipca proponuje natomiast „Kabaret tenor" Czesława Jakubca. Spotkanie z muzyką klasyczną „z przymrużeniem oka" to autorski program Jakubca oparty na połączeniu elementów: estradowego show, kabaretowej zabawy z publicznością i filharmonijnej atmosfery. Artystę wspiera muzycznie znakomity pianista Tomasz Śliwiński.

Szczegółowy program na stronie internetowej: www.teatr4miasto.com.

W sierpniu i we wrześniu na Scenie Letniej ze swoimi propozycjami pojawi się Centrum Kultury. Będzie można zobaczyć znane już widzom sceny przy ul. Łużyckiej spektakle takie jak: „Mayday. Run For Your Wife", „Król Lear po polsku" czy „Hotel Palace". Wśród propozycji CK jest też premiera. 12 sierpnia o godz. 19.00 pokazany zostanie spektakl pt. „Kukła" w reżyserii Jerzego Gruzy. To zabawna historia kobiety zamożnej, zakochanej bez pamięci w dużo młodszym od siebie mężczyźnie, która broni się przed zauroczeniem, a jednocześnie pragnie wyglądać młodo i pięknie. Pozycję pani prezes osiągnęła własną pracą i zapobiegliwością, nie zawsze jednak zgodnie z prawem. Wątki sensacyjne, przeplatane wątpliwościami tworzą komediowy, niespodziewany bieg wydarzeń. 
Finał Sceny Letniej zaplanowano na 15 września. 

Repertuar Centrum Kultury na stronie internetowej: http://www.ckgdynia.pl/.