Uwaga! Od soboty 24 października cała Polska staje się strefą czerwoną, będą również obowiązywać nowe zasady bezpieczeństwa. W przestrzeni publicznej zasłoń usta i nos.

Uwaga! Od soboty 24 października cała Polska staje się strefą czerwoną, będą również obowiązywać nowe zasady bezpieczeństwa. W przestrzeni publicznej zasłoń usta i nos.

1104 (704) 2013-06-21 - 2013-06-27

Szlakiem polskich wynalazców

Mikołaj Kopernik, Jan Heweliusz i Maria Skłodowska-Curie - trzy osoby, trzy epoki, jeden europejski projekt „Smart&Simple". Uczniowie z Collège Boris Vian w Coudekerque-Branche pod Dunkierką przybyli z rewizytą do swoich kolegów z gdyńskiego Zespołu Sportowych Szkół Ogólnokształcących.

Grupa uczniów i nauczycieli z ZSSO miała okazję pokazać francuskim gościom Gdynię od najlepszej strony. Agencja Rozwoju Gdyni zorganizowała specjalnie dla nich grę miejską „Szlakiem gdyńskiego modernizmu". Spotkali się również z prezydent Ewą Łowkiel, która opowiedziała im o systemie szkolnictwa w naszym mieście. Historię miasta z morza i marzeń poznali podczas wizyty w Muzeum Miasta Gdyni.

Uczniowie biorący udział w projekcie przeprowadzili prezentacje, dzięki którym goście i gospodarze poznali sylwetki wielkich wynalazców i odkrywców z obydwu krajów. W programie wymiany zmieściły się również wycieczki do Gdańska, Torunia i na Kaszuby.
W następnej kolejności polskich uczestników projektu czeka międzynarodowa wymiana z holenderską szkołą Mencia de Mendoza Lyceum z Bredy i dalsza współpraca z uczniami z Anglii, Francji, Finlandii, Holandii, Szwecji i Włoch. Relacje uczniów ze wszystkich działań w ramach projektu znajdują się na internetowej stronie szkoły - www.zsso.jou.pl - oraz na profilu ZSSO na Facebooku.