1105 (705) 2013-06-28 - 2013-07-04

Zobacz to, co najlepsze na Scenie Letniej w Orłowie

Gdy większość teatrów korzysta z urlopowej przerwy, zespół Teatru Miejskiego, już po raz osiemnasty, tworzy teatr na plaży w Orłowie.
Tworzy go z myślą o odpoczywających mieszkańcach Trójmiasta i wakacyjnych przybyszach z różnych stron świata, którzy uciekając od wielkomiejskiego zgiełku znajdą na Scenie Letniej teatralną przystań. Scena Letnia powstaje po to, aby cieszyć się latem, bowiem to jedyna w Polsce scena teatralna, gdzie widzowie pod gołym niebem, na piasku i przy akompaniamencie szumu morskich fal oglądają teatralne przedstawienia, słuchają koncertów, podziwiają wystawy i uczestniczą w szeregu innych wydarzeń artystycznych.
Zapraszamy do Orłowa 29 i 30 czerwca o godz. 20.00 na sztukę Anny Burzyńskiej „W kręgu namiętności. Tango Piazzolla" z muzyką Astora Piazzolli w reżyserii Józefa Opalskiego.
Gorący, pełen namiętności i rytmów tanga spektakl muzyczny, w którym miłość i nienawiść nieustannie idą w parze, targając bohaterami i popychając ich do nie zawsze rozsądnych czynów. Tutaj kochają wszyscy, choć nie zawsze dobrze lokują swoje uczucia. W podrzędnym lokalu, który nieprzypadkowo nosi nazwę „Marzenie" pracuje dziewczyna, która śni na jawie o dalekim Buenos Aires. Tam, w Argentynie, w knajpie „El Suenio" spotykają się barwni bohaterowie, nie zawsze piękni i bogaci, ale zawsze zagubieni i poszukujący spełnienia. Marzą o wielkiej namiętności i tu jej szukają. W marzeniach zaś wszystko jest dozwolone. Tylko tam jest tak, jak byśmy chcieli, tylko tam wszystko się udaje.
Elektryzujące utwory Astora Piazzolli i magiczna przestrzeń sceny letniej w Orłowie przeniosą Was w fascynujący świat argentyńskich knajpek, w których spełnia się każdy sen.
Strona internetowa: http://www.teatrgombrowicza.art.pl/.

ikona