Od 15 stycznia trwa rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19. Wszystkie niezbędne informacje związane ze szczepieniami w Gdyni można znaleźć w specjalnie utworzonej zakładce #GDYNIASIĘSZCZEPI. Od 15 stycznia trwa rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19. Wszystkie niezbędne informacje związane ze szczepieniami w Gdyni można znaleźć w specjalnie utworzonej zakładce #GDYNIASIĘSZCZEPI.
1106 (706) 2013-07-05 - 2013-07-11

Cała Polska (i Gdynia) Czyta Dzieciom

Podobnie jak w ubiegłych latach, Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni, włącza się w ogólnopolską kampanię „Cała Polska Czyta Dzieciom". W każdą niedzielę, od 7 lipca do 11 sierpnia, o godzinie 12.00, zaprasza dzieci i rodziców na spotkania z literaturą skandynawską połączone z warsztatami teatralnymi, skoncentrowanymi wokół najważniejszych wartości w życiu człowieka, takich jak: szczęście, szacunek, miłość, przyjaźń, odpowiedzialność, odwaga, mądrość, uczciwość i humor. W świat wartości, które warto pielęgnować będąc zarówno dzieckiem, jak i dorosłym, wprowadzą naszych widzów artyści związani ze Sceną Letnią w Gdyni i przyjaciele teatru.

Inspiracją jest m.in. idea „wychowania przez czytanie", zabawa w teatr i książka „Z dzieckiem w świat wartości" Ireny Koźmińskiej i Elżbiety Olszewskiej z Fundacji ABCXXI- Cała Polska Czyta Dzieciom.
Partnerzy: Bank Nordea, Gdynia Rodzinna, Wydawnictwo EneDueRabe
Koordynatorki projektu: Anna Zalewska-Uberman, Marta Jezierna

Wstęp wolny! Zapraszamy serdecznie!

Podczas pierwszego spotkania w dniu 7 lipca 2013 r. o godz. 12.00 na Scenie Letniej w Gdyni książkę Lotty Geffenblad, „Kamyki Astona" przeczyta prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.

Pewnego dnia w drodze do domu mały szczeniak Aston znajduje ... kamienie. Obserwuje je uważnie i dochodzi do wniosku, że musi być im źle. Martwi się o kamyki, myśli, że zapewne jest im zimno na deszczu i śniegu, że są samotne, zmarznięte, smutne. Zabiera je do domu. Aston opiekuje się nimi, kąpie je, otula kołderkami, dotrzymuje im towarzystwa. Teraz kamienie są bezpieczne w swoim własnym łóżku. Każdego dnia Aston znajduje nowe kamienie, niektóre są duże, niektóre małe, ale każdy kamień potrzebuje opieki... W domu zaczyna robić się tłoczno... A gdy nadchodzi lato...

„Kamyki Astona" to ujmująca opowieść o miłości, empatii i życzliwości. Wspaniały tekst i wyjątkowe ilustracje Lotty Geffenblad tworzą poruszającą historię, w której zarówno duzi jak i mali odnajdą cześć siebie.

„Kamyki Astona" to obsypana wieloma nagrodami książka. Na jej podstawie powstał krótkometrażowy film animowany - zdobywca wielu międzynarodowych nagród. W Polsce pokazywany był na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Era Nowe Horyzonty we Wrocławiu.