1106 (706) 2013-07-05 - 2013-07-11

Wystawy

Muzeum Miasta Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego 1 zaprasza do oglądania wystaw:
- „30 lat Muzeum Miasta Gdyni 1983-2013. Prezentacja zbiorów". Jest to wystawa wyjątkowa, eksponowana w niecodziennej, zaskakującej aranżacji. Zobaczyć można wszystko to, czym Muzeum żyje; fotografie, dokumenty, plany, afisze, przedmioty kultury materialnej a także zbiory Działu Sztuki i Biblioteki. Wystawa prezentowana do 1.09.2013 r.,
- „Skowronki" Dory Hary. Wystawa towarzysząca 9. Międzynarodowemu Nadbałtyckiemu Triennale Miniatury Tkackiej w Gdyni. Prezentowana do 1.09.2013 r.,
- „9 Międzynarodowe Nadbałtyckie Triennale Miniatury Tkackiej w Gdyni" oraz wystawa towarzysząca „Idę" Anny Więckowskiej-Kowalskiej. Obie eksponowane do 1 września 2013 r.
- „Ginące zawody" w Domku Abrahama przy ul. ul. Starowiejska 30.
Wystawy zmienne i stałe można oglądać codziennie poza poniedziałkiem w godzinach od 10.00 do 17.00. Wstęp: od wtorku do czwartku, w soboty i niedziele bilety w cenie: normalny 7 zł i ulgowy 4 zł, w piątek wstęp wolny. Więcej: www.muzeumgdynia.pl.
***
Trójmiejska Szkoła Fotografii zaprasza do obejrzenia wystawy pokonkursowej zdjęć nadesłanych z różnych części świata podczas pierwszej edycji Konkursu Fotograficznego fotografii otworkowej „Pinhole World 2012". Wystawę, na której są wyeksponowane wyróżnione zdjęcia można oglądać do 12 lipca br. w Centrum Gemini w Gdyni przy ul. Waszyngtona 21. Kolejna edycja konkursu Pinhole World 2013 zostanie ogłoszona już we wrześniu br.
***
Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni zaprasza na wystawę Polskiej Sekcji IBBY „Książka Roku 2012". Polska Sekcja IBBY - Stowarzyszenia Przyjaciół Książki dla Młodych corocznie przyznaje nagrody za najlepsze polskie książki dla dzieci i młodzieży ukazujące się na rynku księgarskim. W konkursie wyróżniani są autorzy tekstów i ilustratorzy. Wystawa składa się z kilkunastu plansz i obejmuje ilustracje medalisty IBBY z 2012 roku oraz laureatów nagród i wyróżnień. Wystawę można oglądać do końca lipca 2013 r. w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdyni (Gdynia Obłuże, ul. Boisko 6), w godzinach pracy biblioteki.
Więcej informacji www.ibby.pl.
***
Miejska Biblioteka Publiczna i Gdyńska Szkoła Społeczna zapraszają na wystawę pokonkursową prac nagrodzonych i wyróżnionych w IV Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Świat wokół mnie". Prace prezentowane są w Filii nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej na Grabówku przy ul. Morskiej 113 do 12.07.2013 r.
***
Do 17 lipca 2013 r. w Galerii Gdyńskiego Centrum Organizacji Pozarządowych (ul. 3 Maja 27-31) prezentowana jest wystawa malarstwa Krystyny Jażdżewskiej - Baranowskiej „Moje Światy".
Wystawę można zwiedzać od pon. do pt. w godz. 8.30 - 19.30.
***
AHAVA ART (Orłowo, al. Zwycięstwa 220) zaprasza na wystawę malarstwa i linorytu Aleksandry Prusinowskiej.
Prace artystów związanych ze studiem można oglądać w godzinach otwarcia: poniedziałek - piątek, 11.00 - 19.00 i sobota, 10.00 - 15.00. Oglądanie i zakup prac jest również możliwy w dowolnym dniu i godzinie, po wcześniejszym umówieniu: Natalia Pomaz, 698 767 731, e-mail: natalia.pomaz@ahavaart.pl.
***
Gdyński Oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego i Biblioteka Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni zapraszają na wystawę fotograficzną „Na początku było Oksywie" (w gmachu Biblioteki Akademii Marynarki Wojennej przy ul. J. Śmidowicza 69).
Wstęp wolny.
Ekspozycja prezentuje w zdecydowanej większości kopie zdjęć i pocztówek z pierwszej połowy XX wieku. Niewielka część pochodzi z lat 50. i 60. ubiegłego wieku.
***
„Nagie dusze" - to wystawa autorska fotografii Magdaleny Morawskiej - artysty fotografa, prezentująca portrety osób z Trójmiasta, związanych ze sztuką. Na wystawie będzie można podziwiać twarze i sylwetki tancerzy, muzyków, poetów, plastyków oraz aktorów. Magdalena Morawska potrafi w doskonały sposób uchwycić charakter i duszę fotografowanej osoby. Wernisaż wystawy (zaproszenia) odbędzie się w Cafe&Art „U Muzyk'uff", przy ul. Derdowskiego 9 - 11 w dniu 11 lipca o godz.18.00.
Wystawa potrwa do 14 sierpnia 2013 r.
Na wystawie będzie można zobaczyć portrety m.in. Przemysława Dyakowskiego, Joachima Lamży, Tomka Lipińskiego, Macieja Łyszkiewicza, Piotra Mani, Katarzyny Chmielewskiej, Edyty Niemiec- Krakowiak, Bożeny Zezuli, Danuty Markisz, Grzegorza Welizarowicza, Jacka Staniszewskiego, Idy Bocian i Luby Zarembińskiej, Marii Foryś i Katarzyny Koniecznej, Tomasza Lipi Lipskiego, Jacka Kuleszy, Tomka Szwelnika, Larry'ego O.K. Ogwu.
Cafe&Art „U Muzyk'uff" otwarta codziennie w godz. 10.00 - 23.00.
***
Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART zaprasza na wystawę malarstwa Waldemara Mitrowskiego do lokalu artystycznego stowarzyszenia „TYGIEL" w Gdyni, ul. Abrahama 86 (wejście od ul. Władysława IV koło Hossy). Wystawa eksponowana do 25 lipca 2013 r.
Strona: www.eraartprofile.pl.
***
Pracownicy oraz uczniowie Zespołu Szkół Plastycznych, jak co roku, zapraszają na wystawę prezentującą prace plastyczne uczniów tej szkoły. są one prezentowane w pracowniach oraz ponownie w otwartej po 2 - letnim remoncie Galerii Debiut, przy ul. Orłowskiej 8. Otwarte są pracownie, malarstwa i rysunku, grafiki warsztatowej, metaloplastyki, rzeźby, snycerstwa, fotografii, ceramiki, projektowania graficznego oraz dekorowania wnętrz.
W Galerii Debiut prezentowane są także tegoroczne prace dyplomowe.
Dodatkową atrakcją będzie możliwość zobaczenia po długiej przerwie, odrestaurowanej „Adlerówki", zabytku z XIX wieku. Wystawa czynna codziennie od 28.06 do 7.07.2013 r. w godz. 11.30 do 17.30 (3.07 ekspozycja będzie zamknięta).
***
Koło Plastyków im. prof. Wacława Szczeblewskiego zaprasza do swojej siedziby przy ul. Władysława IV 51 na wystawę malarstwa Haliny Wysockiej.
Halina Wysocka absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej swoje zamiłowania do rysunku i malarstwa rozwijała pod kierunkiem artystów plastyków Władysława Lama i doc. Marii Leszczyńskiej. Zaczęła malować w 2004 roku. Ma na swoim koncie kilka wystaw w tym w siedzibie TMG w Gdyni, w SARP-ie w Gdańsku i w Kościele Ewangelicko- Augsburskim w Sopocie. Wystawę można oglądać w poniedziałki, środy i piątki w godz. 11.00 - 15.00 oraz we wtorki i czwartki w godz. 13.00 - 17.00.
Wstęp wolny.
***
Piotr Laskowski wraz z artystą zaproszają na wystawę fotografii Zbigniewa Tomaszczuka „Obrazy - narzędzia", do Galerii-pl przy ul. Abrahama 27A, tel. 504 339 568. Wystawa otwarta do 14 sieprnia (po wcześniejszym umówieniu telefonicznym).
***
Towarzystwo Przyjaciół Orłowa wraz ze Szkołą Podstawową nr 39 w Gdyni im. kpt. ż.w. Kazimierza Jurkiewicza zapraszają do zwiedzania wystawy w Domku Żeromskiego. Jest ona plonem Wojewódzkiego Konkursu Form Przestrzennych i Modelarskich pt: „Latarnie Morskie Polskiego Wybrzeża".
Ekspozycja jest dostępna w siedzibie TPO na I piętrze Domku Żeromskiego w soboty i niedziele w godz. 11.00 - 17.00, wejście od ul. Zacisznej do końca wakacji.
Wstęp wolny.