Od 15 stycznia trwa rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19. Wszystkie niezbędne informacje związane ze szczepieniami w Gdyni można znaleźć w specjalnie utworzonej zakładce #GDYNIASIĘSZCZEPI. Od 15 stycznia trwa rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19. Wszystkie niezbędne informacje związane ze szczepieniami w Gdyni można znaleźć w specjalnie utworzonej zakładce #GDYNIASIĘSZCZEPI.
1107 (707) 2013-07-12 - 2013-07-18

24-godzinny maraton... programowania

30 listopada 2013 r. w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni wystartuje prestiżowy, 24-godzinny, zespołowy maraton programistyczny organizowany wspólnie przez Miasto Gdynia, Asseco Poland i CodiLime. Wydarzenie to będzie miało charakter coroczny i stanie się ważnym punktem na mapie konkursów programistycznych Europy.
„Asseco Programming Marathon24 Gdynia 2013" to inicjatywa skierowana do środowiska związanego z technologiami informatycznymi. Jest to jedyny w Polsce konkurs o charakterze akademicko-biznesowym, przygotowywany przez utytułowanych programistów. W drodze eliminacji online wyłonieni zostaną najzdolniejsi studenci i absolwenci kierunków informatycznych, którzy podczas finału w Gdyni zmierzą się ze sobą w bezpośredniej rywalizacji.
Na szczególne zainteresowanie zasługuje formuła maratonu. Konkurs będzie się odbywał bez przerwy przez pełne 24 godziny. W tym czasie 30 trzyosobowych zespołów stawi czoła trzem wymagającym zadaniom programistycznym. Aktualne wyniki drużyn będą podawane do wiadomości wszystkich uczestników, a formuła konkursu sprawi, że rywalizacja między nimi będzie trwała do ostatniej chwili.
Marathon24 realizują wspólnie Gdynia - miasto przyjazne innowacyjności - oraz Asseco Poland i CodiLime. Zaangażowanie największej spółki informatycznej w Polsce i zarazem jednego z czołowych graczy na europejskim rynku oprogramowania to gwarancja dużego potencjału przedsięwzięcia. Za stronę techniczną projektu, w tym przygotowanie głównego systemu informatycznego, odpowiada CodiLime, firma tworząca najwyższej jakości oprogramowanie dla biznesu, założona między innymi przez złotych medalistów mistrzostw świata w programowaniu zespołowym.
Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek zwrócił uwagę na szczególny związek Gdyni z przełomowymi pomysłami i technologiami: „Gdynia to miasto niezwykle nowoczesne. Od zawsze przyciąga ludzi, którzy chcą i potrafią realizować swoje marzenia, również te z dziedziny innowacyjnych technologii. Symbolem tego jest Park Naukowo-Technologiczny. Być może już niebawem znajdą tu dla siebie miejsce firmy, których idee zakiełkują w głowach studentów i absolwentów - uczestników."
Dr Adam Góral, Prezes Zarządu Asseco Poland dodał: „Asseco Poland już od ponad 20 lat świadczy na polskim rynku usługi informatyczne oraz jest liderem międzynarodowej Grupy Kapitałowej sektora IT. Potrzeby, z jakimi spotykamy się na co dzień rekrutując specjalistów, sprawiają, że wiemy jak istotne jest pielęgnowanie talentów i wpieranie młodych ludzi na początku ich ścieżki kariery. Organizujemy Marathon24, aby zachęcić studentów i absolwentów informatyki do pogłębiania wiedzy i stałego inwestowania w siebie. Duch rywalizacji konkursu, jego niezwykła formuła i prestiż to wspaniała okazja, by sprawdzić się w wymagających warunkach i zaprezentować swoje umiejętności".
Tomasz Kułakowski, Prezes Zarządu CodiLime przekonuje: „Polscy informatycy cieszą się w świecie dużym uznaniem i często decydują się na wyjazd do pracy za granicę. Jako organizatorzy przedsięwzięcia chcemy wyłonić najzdolniejszych młodych programistów i zachęcić ich do pozostania w kraju, a być może także zaprosić do naszego zespołu. Pracując w takiej firmie jak CodiLime będą mogli oni sprawdzić się w odpowiedzialnych rolach i koordynować ambitne projekty IT. Stawiamy sobie za zadanie zorganizowanie konkursu, w którym udział wezmą osoby, podobne do założycieli i pracowników CodiLime, którym zależy na stałym rozwijaniu swoich umiejętności i pogłębianiu wiedzy".
Więcej informacji na stronie internetowej: http://ppnt.pl/.