1107 (707) 2013-07-12 - 2013-07-18

„Cała Polska czyta dzieciom” na Scenie Letniej - „Cudownych rodziców mam”

14 lipca 2013 r. o godz. 12.00 na Scenie Letniej w Gdyni gościem Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni będzie Prezes Zarządu - Dyrektor OPEC - Janusz Różalski.

Tym razem bohaterami czytanych książek będą rodzice, którzy w oczach dzieci są prawdziwymi herosami: wspaniały tata (tytułowa postać z książki Sveina Nyhusa „Tato") i cudowna mama (z książki Joanny Papuzińskiej „Nasza mama czarodziejka").
Wstęp wolny! Zapraszamy serdecznie do wysłuchania pięknych i mądrych historii i wspólnej zabawy.
Svein Nyhus, „Tato".

Wspaniała opowieść o chłopcu, który tęskni za ukochanym tatą i poprzez różne sytuacje odmalowuje go jako idealnego ojca, prawdziwego bohatera z bajki. Historia o najgłębszych marzeniach, tęsknotach i pragnieniach dziecka, z mistrzowskimi ilustracjami samego autora.

Joanna Papuzińska, „Jak nasza mama odczarowała Wielkoluda" (ze zbioru: „Nasza mama czarodziejka").

Pierwsza przytoczona w książce opowieść została osnuta wokół pojawienia się w mieście wielkoluda, który zajął dla siebie cały park i zabronił komukolwiek do niego wchodzić. Mama postanowiła przerwać tę sytuację, a kiedy poszła go skrzyczeć, okazało się, że jego kurtka jest dziurawa. Kiedy mama zaszywała dziurę, przypadkowo ukłuła wielkoluda, a wtedy powietrze uszło z niego jak z balonu i stał się zwykłym chłopcem. Okazało się, że jego „wielkoludztwo" było nauczką za bycie nadętym, nieznośnym chłopcem.